SYN CarialStar screening 1920x1080 big kopia

19.1°C

partnerzy:

reklama

syngenta neu

reklama
Farmtech ZDK 1600 - z myślą o komfortowej pracy fot. Portal Rolniczy Okiem Rolnika

Farmtech ZDK 1600 - z myślą o komfortowej pracy

Napisał  Lis 28, 2017

Farmtech jest znanym na europejskim rynku producentem sprzętu rolniczego, który specjalizuje się przede wszystkim w tworzeniu przyczep jedno, dwu, a także trójosiowych, wywrotek, pojazdów uniwersalnych oraz rozrzutników obornika.

Podczas tegorocznej edycji targów Agritechnica, które odbyły się w połowie listopada w Hanowerze, słoweńska firma zaprezentowała sporo nowości, a także kilka produktów, które jakiś czas temu pojawiły się na rynku.

W gronie tym znalazła się między innymi przyczepa wywrotowa ZDK 1600, która dedykowana jest wszystkim, którzy poszukują sprzętu zapewniającego komfortową pracę w każdych warunkach.

Prezentowany model wchodzi w skład serii ZDK, w której znajduje się pięć przyczep.

Szeroki wachlarz modeli ZDK oferuje ładowność od 8-18 ton, będąc doskonałym rozwiązaniem transportowym dla praktycznie wszystkich produktów rolnych. W przypadku modelu ZDK 1600, wynosi ona 16 ton.

Solidna rama i rama mostu, zostały zaprojektowane w celu niwelowania dużych obciążeń i zapewniają maksymalną sztywność skrętną, dzięki czemu eksploatacja sprzętu ograniczona jest do minimum, a komfort pracy operatora, zwiększa się.

Do tego dochodzą jeszcze  wytrzymałe osie ADR z 10-zębowymi wieńcami.

Wywrotka posiada podnośnik kulkowy ze stożkowym gniazdem, sztywny cylinder teleskopowy, automatyczny ogranicznik skoku, a także tylne przyłącze hydrauliczne do drugiej przyczepy.

Wnętrze przyczepy wykonane jest z płyty stalowej o grubości 4 mm i posiada dźwignie centralnego zamka (lewy-prawy-tylny) , sprężyny podnoszenia bocznego (po lewej i prawej stronie), zwalniacz ziarna z dźwignią, drabinę wejściowa zgodnie z regulacją zapobiegania wypadkom (UVV) oraz osłonę podwozia z systemem oświetlenia (12 V).

Model ZDK 1600, posiada zawieszenie paraboliczne i szeroki rozstaw kół, które wpływają na równomierne obciążenie osi w przypadku bardzo szybkich napędów i jednocześnie podnoszą standardowe bezpieczeństwo wywrotki.

Opcjonalne wersje wyposażenia, takie jak otwory hydrauliczne ścian bocznych lub boczna rynna, zwiększają komfort obsługi.

(rtr) KP

reklama
reklama reklama reklama reklama reklama