17°C

Seria M7001 - najmocniejsze i najbardziej wydajne ciągniki od Kuboty fot. Kubota

Seria M7001 - najmocniejsze i najbardziej wydajne ciągniki od Kuboty

Napisał  Gru 06, 2017

Japoński producent ciągników rolniczych - japońska firma Kubota, zyskuje w Polsce coraz większą liczbę zwolenników.

Celem firmy jest podążanie za obowiązującymi trendami i ciągłe podnoszenie poprzeczki. W tym celu Kubota postanowiła powrócić do korzeni i stworzyć serię ciągników, które w pełni wpisywałby się w oczekiwania rolników.

– Wróciliśmy do podstaw. Przeanalizowaliśmy przeszłość i wyobraziliśmy sobie przyszłość rolnictwa. Stworzyliśmy wizję idealnego traktora – przyjaznego naturze, ułatwiającego codzienne zadania rolników i zwiększającego wydajność ich pracy. A później go zbudowaliśmy – czytamy na stronie Kuboty, która jakiś czas temu wprowadziła na rynek nową serię ciągników, Kubota M7001.

Producent zapewnia, że seria M7001 to najmocniejsze i najbardziej wydajne ciągniki, jakie kiedykolwiek pojawiły się na rynku z ramienia Kuboty.

Pod maską każdego ciągnika serii M7001 kryje się najnowsza technologia wysokowydajnych silników Grupy Kubota. Maksymalna moc osiągana przez trzy modele to 130 (M7131), 150 (M7151) i 170 KM (M7171) - plus dodatkowe 20/20/5 KM z systemem Power Boost. Poza tym są one wyposażone w wydajny system filtracji powietrza

Silnik Kubota V6108, który wykorzystuje najnowsze rozwiązania w zakresie czystej technologii silników spalinowych. Selektywna redukcja katalityczna (SCR) polega na zneutralizowaniu gorących spalin z silnika środkiem AdBlue, zamieniając je w niegroźną parę wodną i azot.

Dodatkowo system Common Rail (CRS) elektronicznie steruje ustawieniem zapłonu i ilością paliwa podawanego w kilku etapach pod wysokim ciśnieniem, zapewniając optymalne spalanie maszyn.

Seria M7001 posiada łatwą w obsłudze dźwignię wielofunkcyjną, która sprawia, że operator może wykonać więcej pracy w krótszym czasie i przy mniejszym wysiłku. Wygodny układ konsoli i opcjonalny terminal współpracujący ze wszystkimi narzędziami kompatybilnymi ze złączem ISO-BUS zapewniają swobodną obsługę na wyciągnięcie ręki.

Nowe ciągniki Kuboty, dają możliwość intensywnej pracy również po zmierzchu. Sekret tkwi w dobrej widoczności, którą zapewnia wyjątkowo szeroka kabina, która dzięki zaledwie czterem słupkom narożnym (brak słupków centralnych), sprawia że widok do przodu, do tyłu i na boki jest praktycznie niczym nie przesłonięty.

Konstrukcja kabiny ogranicza do minimum także hałas z zewnątrz, dzięki czemu można pracować w spokoju przez cały dzień. Zawieszenie kabiny i zaawansowany układ amortyzacji przedniej osi sprawiają natomiast, że komfort pracy jest bardzo wysoki.

(rtr) KP, Kubota

reklama