21.6°C

partnerzy:

reklama
JCB Agri 435 - z myślą o precyzyjnej pracy w gospodarstwie fot. Portal Rolniczy Okiem Rolnika

JCB Agri 435 - z myślą o precyzyjnej pracy w gospodarstwie

Napisał  Gru 13, 2017

Brytyjskie przedsiębiorstwo JCB jest firmą specjalizującą się w produkcji maszyn budowlanych i agregatów prądotwórczych, ale również sprzętu rolniczego.

Podczas tegorocznych targów Agritechnica, które odbywały się w Hanowerze, JCB zaprezentowało między innymi ładowarkę przegubową Agri 435, która dedykowana jest przede wszystkim dużym gospodarstwom.

Wynika to z faktu, że maszyna posiada mocny, 6-cylindrowy silnik z turbodoładowaniem o mocy 230KM (171kW), który wytwarza moment obrotowy wynoszący 949Nm co w połączeniu z 6-biegową automatyczną skrzynią biegów zapewnia doskonałą moc i imponującą prędkość jazdy 40km/h.

Podczas pracy w gospodarstwie, kluczowym czynnikiem jest czas i ma on szczególne znaczenie, zwłaszcza podczas robót sezonowych. Z myślą o sprawnym i szybkim wykonywaniu prac, opracowano opcyjny system amortyzacji łyżki, który redukuje straty na gubienie ładunku i wstrząsy konstrukcji, podnosząc komfort kierowcy.

Wszystko to uzupełniają precyzyjnie działające dźwignie sterownia, które zapewniają możliwość wykonywania prac wymagających precyzji i delikatności.

Teleskopowa kolumna kierownicza z regulacją pochylenia i szereg urządzeń sterowania (joystick lub joystick z proporcjonalnym sterowaniem dodatkowej hydrauliki) sprawiają, że operator czuje się komfortowo i długo zachowuje zdolność do wydajnej pracy.

JCB Agri 435 posiada ergonomicznie zaprojektowaną kabinę, z w pełni regulowanym fotelem operatora i kolumną kierowniczą, która zapewnia operatorowi większy komfort pracy i mniejsze zmęczenie.

Pomijając wszystkie aspekty czysto techniczne, model Agri 435 stworzony został z myślą o tym, aby móc służyć rolnikowi na lata.

Wielotarczowe hamulce zanurzone w oleju montowane w piastach kół eliminują uszkodzenia powstające od ścieranych materiałów i minimalizują wymagania co do obsługi technicznej.

Z kolei bardzo wytrzymała konstrukcja sprawia, że ładowarka jest niezwykle wytrzymała i posiada długi okres wydajnej eksploatacji.

(rtr) KP, JCB

Najnowsze filmy

Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail

Slide thumbnail

Slide thumbnail
Slide thumbnail
reklama