logowanie rejestracja

Zaloguj się na swoje konto

Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Utwórz konto

Pola wymagane są oznaczone gwiazdką (*).
Nazwa *
Nazwa użytkownika *
Hasło *
Powtórz hasło *
E-mail *
Powtórz e-mail *
Captcha *

partnerzy portalu

reklama
Samasz XT 390 - wysoka jakość pracy i komfort transportu fot. Samasz

Samasz XT 390 - wysoka jakość pracy i komfort transportu

Napisał  Gru 16, 2017

Firma Samasz jest polskim producentem maszyn rolniczych i urządzeń komunalnych, która specjalizuje się w tworzeniu kosiarek, przetrząsaczy, wozów paszowych oraz pługów do odśnieżania.

Jakiś czas temu, firma z Białegostoku przedstawiła nową serię kosiarek dyskowych XT 390, która została stworzona z myślą o podniesieniu jakości pracy.

Kosiarka dedykowana jest przede wszystkim gospodarstwom, które specjalizują się w hodowli bydła, a ich celem jest dostarczenie zwierzętom najwyższej jakości paszy.

Samasz projektując model XT 390, zastosował kilka rewolucyjnych rozwiązań, ale postawił też na cechy, które charakteryzowały wcześniejsze serie, dzięki czemu kosiarka nie niszczy darni i minimalizuje poziom zabrudzenia, przez co zebrana pasza jest najwyższej czystości.

Niepodważalnym atutem serii 390 jest bez wątpienia wydajność. Szerokość koszenia wynosi 3.9 metra i jest to obecnie najlepszy wynik na świecie, jeżeli chodzi o kosiarki montowane na TUZ ciągnika i transportowane w pozycji skośnej, spełniające wszelkie wymogi dopuszczenia do ruchu po drogach publicznych. 

W przypadku kosiarek wielokrotnie pojawiały się pewne trudności z ich transportem, ale najnowszy model Samasza może być przewieziony w pozycji skośnej, co zapewnia o wiele lepszą widoczność, bezpieczeństwo i stabilność.

Dużą zaletą jest wysokość maszyny nieprzekraczająca 4 metrów, która zgodnie z prawem o ruchu drogowym dopuszcza pojazd z ładunkiem do ruchu bez dodatkowych oznaczeń lub zezwoleń.

Za sprawą hydropneumatycznego odciążenia, nacisk kosiarki na podłoże jest zawsze jednakowy, bez względu na ukształtowanie terenu. Za pomocą hydrauliki ciągnika, operator może też w każdej chwili odpowiednio ustawić nacisk listwy tnącej na podłoże. Duży i dobrze widoczny manometr informuj o ciśnieniu w układzie hydropneumatycznym, a możliwość regulacji ciśnienia bez konieczności opuszczania kabiny ciągnika, daje operatorowi większy komfort pracy.

Dodatkowo model XT 390 w standardowej wersji przewiduje możliwość pozostawienia maszyny na placu w stabilnej pozycji transportowej na czterech stopach.

(rtr) KP, Samasz

reklama
reklama reklama reklama reklama
reklama
300x600 bayer univo szczyt

Ogłoszenia