SYN CarialStar screening 1920x1080 big kopia

15.2°C

partnerzy:

reklama

syngenta neu

reklama
Rębak do drewna Bugnot - sprzęt przydatny w gospodarstwie fot. Paweł Pąk

Rębak do drewna Bugnot - sprzęt przydatny w gospodarstwie

Napisał  Gru 30, 2017

Nie zajmuje wiele miejsca, nie wymaga specjalnie przygotowanego stanowiska pracy, jest  napędzany silnikiem dieslowskim lub benzynowym, a dzięki niewielkiej masie, bez problemów może być holowany nawet przez niewielki samochód osobowy.

Za to zapewnia łatwą obsługę i wysoką sprawność w cięciu gałęzi i zamienianiu ich na wióry. To rębak Bugnot BVN56, zaprezentowany na ostatnich targach rolniczych w Hanowerze.

Na stronie producenta, podobnie jak na kanale Youtube, zaprezentowany jest film, na którym rębak pokazany jest w akcji. Obsługujący go pracownik wkłada tylko do otworu wlotowego dosyć spore gałęzie drzewa iglastego, a mechanizm urządzenia wciąga je do komory cięcia, przeprowadza przez nią i kieruje rurą wylotową pocięte już wióry wprost na przyczepkę, niezależną od samego rębaka. Żaden wysiłek przy obsłudze, żadne siłowe podawanie, czy przepychanie.

Wiadomo, że rozdrabnianie jest prowadzone przez wirnik, na którym zamontowano 24 ruchome elementy uderzająco – tnące lub w opcji – sześć noży. Pojemność komory wlotowej pozwala na podawanie kawałków drewna o średnicy do 15 cm. Szerokość robocza komory wirnika wlotowego wynosi 23 cm. Rębak może być napędzany silnikami benzynowymi o mocy 25 lub 30 koni mechanicznych lub Dieslem – 27 koni mechanicznych.

Zsyp wlotowy wyposażony w taśmociąg, obrotowy wałek wlotowy, kanał z kolankiem. Producent zapewnia, że do wirnika w razie potrzeby – przy np. konserwacji, można dostać się bez trudu.

Rębak BVN56 proponowany jest na sprzedaż, przy czym trzeba sprowadzić go z zagranicy. Kontakt do firmy Bugnot: ROCHES-BETTAINCOURT, tel.: (33) 03 25 01 31 18, fax: (33) 03 25 01 37 47, lub Chauvency-Saint-Hubert 55600 MONTMEDY, tel.: (33) 03 29 80 13 32. Egzemplarz nowy, z produkcji 2016 roku, kosztuje netto 54.193,00 zł

(rtr) Paweł Okoński

reklama
reklama
reklama
reklama reklama reklama reklama reklama

Jak zyskać wysoki plon ziemniaka

Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail