Akademia Jęczmienia Syngenta

29.7°C

partnerzy:

reklama reklama reklama
1/5

Mahindra – nowe serie ciągników z Indii

Napisał  Lip 13, 2018

Indyjska firma Mahindra podejmuje kolejne kroki, aby w najbliższej perspektywie czasowej znaleźć się w ścisłej czołówce producentów maszyn rolniczych na świecie.

Dotychczas azjatycka firma skupiała się przede wszystkim na wprowadzaniu swoich maszyn na rynek amerykański, ale obecność Mahindry na ubiegłorocznej edycji targów Agritechnica w Niemczech, gdzie zaprezentowała nową gamę ciągników, pokazała że ma ona aspiracje, aby budować swoją pozycję także na rynku globalnym.

Mimo że grupa Mahindra sprzedaje już ponad 300 000 ciągników rocznie, wraz z pojawieniem się serii 6000, 7000 i 9000, ma o wiele większe aspiracje.

Ponadto Mahindra nawiązała niedawno współpracę z Erkunt Tractors, aby pomóc firmie z Turcji w rozwoju ciągników marki ArmaTrac i właśnie pod takim szyldem planuje sprzedaż swoich ciągników w Europie zachodniej.

W takich okolicznościach wydaje się mało prawdopodobne, aby w najbliższej przyszłości Mahindra zdecydowała się na sprzedaż swojej nowej serii na rynku zachodnim, ale producent nie wyklucza takiego rozwiązania w dalszej perspektywie czasowej.

W skład nowej serii Mahindra 6000 wchodzą modele 6065 i 6075, które dostępne są w wariancie ze stałym napędem jednej (tylnej) osi (2WD) oraz ze stałym napędem obu osi (4WD), a także zmiennym wyposażeniem.

Oba ciągniki napędzane 4-cylindrowymi silnikami turbo o mocy 62 KM w przypadku modelu 6065 i 71 KM jeżeli chodzi o model 6075.

Skrzynia biegów to układ wahadłowy z synchronizacją prędkości, która posiada 15 biegów do przodu i 15 biegów wstecznych.

Seria 7000 także posiada dwa modele, które są dostępne tylko z napędem na cztery koła, a są nimi Mahindra 7085 i 7095 o mocy silnika wynoszącej odpowiednio 85 KM i 95 KM.

Ostatnia seria - 9000, w skład której wchodzą modele 9110 i 9125, dostępna jest w wielu opcjach z przekładniami Powershift lub Powershuttle.

– W pierwszej kolejności skupimy się na rynku północnoamerykańskim jeżeli chodzi o nową serię ciągników Mahindra. Dzięki naszemu nowemu partnerstwu z Erkunt Tractors, skoncentrujemy się na rynku europejskim z marką ArmaTrac – powiedział Rajesh Jejurikar, prezes Mahindra & Mahindra Ltd.

– Nie wykluczymy jednak, że ciągniki Mahindra trafią na rynek europejski w pewnym momencie.

Grupa Mahindra działa w ponad 100 krajach, zatrudnia ponad 200 000 pracowników i posiada obrót przekraczający 19 bilionów dolarów rocznie.

(rtr) KP, Trade Farm Machinery

Jak zyskać wysoki plon jęczmienia

Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail
reklama reklama reklama reklama reklama reklama
reklama