29.3°C

partnerzy:

reklama reklama reklama
reklama
Sonda Okiem Rolnika: Nowy czy używany? Jakie ciągniki częściej kupują rolnicy? fot. Paweł Pąk

Sonda Okiem Rolnika: Nowy czy używany? Jakie ciągniki częściej kupują rolnicy?

Napisał  Lip 05, 2018

Nowy czy używany? To pytanie od dawna zadaje sobie wielu rolników planujących zakup ciągnika rolniczego w swoich gospodarstwach.

Zakup nowej maszyny to z jednej strony „inwestycja na lata”, ale z drugiej większy koszt, na który przeciętny rolnik zazwyczaj nie może sobie pozwolić.

Rynek ciągników rolniczych w Polsce dynamicznie się rozwija, a dealerzy proponują coraz atrakcyjniejsze warunki zakupu - między innymi niskooprocentowane raty. Szansą, ale nie zawsze gwarancją powodzenia jest skorzystanie z możliwych dofinansowań.

Mimo większych możliwości, w Polsce ogromnym zainteresowaniem nadal cieszą się ciągniki używane (nawet ponad 20-letnie). Na taki krok często decydują się małe gospodarstwa, w przypadku których powierzchnia upraw jest zbyt mała, aby pokryć wydatek przeznaczony na nowy sprzęt.

Redakcja portalu rolniczego OkiemRolnika.pl postanowiła zweryfikować, czy rolnicy częściej decydują się na kupno nowego, czy używanego sprzętu. Aby śledzić na bieżąco wyniki sondy, należy oddać głos na jedną z opcji.

(rtr) 

Planujesz kupno ciągnika rolniczego? Jeżeli tak, to będzie to ciągnik:

Jak zyskać wysoki plon jęczmienia

Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail
reklama reklama reklama reklama reklama reklama
reklama
reklama