partnerzy portalu

reklama
Sonda Okiem Rolnika: Nowy czy używany? Jakie ciągniki częściej kupują rolnicy? fot. Portal Rolniczy Okiem Rolnika

Sonda Okiem Rolnika: Nowy czy używany? Jakie ciągniki częściej kupują rolnicy?

Napisał  Sty 15, 2018

Nowy czy używany? To pytanie od dawna zadaje sobie wielu rolników planujących zakup ciągnika rolniczego w swoich gospodarstwach.

Zakup nowej maszyny to z jednej strony „inwestycja na lata”, ale z drugiej większy koszt, na który przeciętny rolnik zazwyczaj nie może sobie pozwolić.

Rynek ciągników rolniczych w Polsce dynamicznie się rozwija, a dealerzy proponują coraz atrakcyjniejsze warunki zakupu - między innymi niskooprocentowane raty. Szansą, ale nie zawsze gwarancją powodzenia jest skorzystanie z możliwych dofinansowań.

Mimo większych możliwości, w Polsce ogromnym zainteresowaniem nadal cieszą się ciągniki używane (nawet ponad 20-letnie). Na taki krok często decydują się małe gospodarstwa, w przypadku których powierzchnia upraw jest zbyt mała, aby pokryć wydatek przeznaczony na nowy sprzęt.

Okres zimowy to często czas inwestycji w gospodarstwach z myślą o nadchodzącej wiośnie. Redakcja portalu rolniczego OkiemRolnika.pl postanowiła zweryfikować, czy rolnicy częściej decydują się na kupno nowego, czy używanego sprzętu.

(rtr) Krzysztof Przepióra

Planujesz kupno ciągnika rolniczego? Jeżeli tak, to będzie to ciągnik:

reklama reklama reklama reklama
reklama