partnerzy portalu

reklama
Minęło 40 lat od wprowadzenia na rynek pierwszych kombajnów Case IH serii Axial-Flow fot. Case IH

Minęło 40 lat od wprowadzenia na rynek pierwszych kombajnów Case IH serii Axial-Flow

Napisał  Sty 16, 2018

Wprowadzony na rynek w 1977 roku kombajn Case IH Axial-Flow uznano za rewolucyjny, ponieważ zapoczątkował on odejście od tradycyjnego modelu wytrząsaczy słomy do stosowanej obecnie obrotowej konstrukcji.

Obrotowy projekt stworzony przez ówczesny International Harvester był pierwszym tego rodzaju produktem, który został wyprodukowany masowo i okazał się punktem zwrotnym dla wydajności zbiorów.

Pierwsza seria Axial-Flow składała się z modeli 1440 i 1460, które charakteryzowały się przede wszystkim prostymi rozwiązaniami idącymi w parze z wysoką wydajnością oraz szybkością zbioru plonów.

Nazwa Axial-Flow wywodzi się z technologii, która okazała się rewolucyjna w omłocie zbóż i pozyskiwaniu ziarna oraz stały się solidnym fundamentem do konstrukcji kolejnych modeli.

Kierownik produktu Case IH, Tim Slater uważa, że ​​kombajny Axial-Flow są cenione przez klientów przede wszystkim za swoją niezawodność.

– W zeszłym roku Axial-Flow skończył 40 lat, a od tego czasu technologia zdecydowanie ewoluowała. Podstawowe zasady projektowania maszyn wciąż są jednak ważne i nie ulegają zmianie – powiedział Slater. 

– Seria Axial-Flow ma mniej elementów napędowych niż jakakolwiek inna maszyna dostępna na rynku. Prostota projektu zwiększa niezawodność maszyny w każdych warunkach – dodał Slater.

(rtr) Krzysztof Przepióra, Case IH

reklama reklama reklama reklama
reklama