6°C

Ciągnik nowy czy używany - który wariant częściej wybierają rolnicy? fot. Portal Rolniczy Okiem Rolnika

Ciągnik nowy czy używany - który wariant częściej wybierają rolnicy?

Napisał  Cze 02, 2017

Zakup ciągnika rolniczego, to bardzo duży o ile nie największy koszt, z jakim musi liczyć się wiele gospodarstw rolnych.

Nowe technologie i rosnący postęp techniczny zachęcają rolników do wprowadzania innowacji, podobnie jak potrzeba sprawnego i szybkiego wykonania prac gospodarskich.

Szansą na zakup sprzętu mogą być formy wsparcia takie jak Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 - 2020, ale nie każdemu udaje się skorzystać z tego typu pomocy.

Wnioski składane przez rolników są bowiem poddawane ocenie punktowej, a o kolejności przysługiwania pomocy zależy uzyskana ich suma.

Więcej na ten temat: PROW: do 500 tysięcy złotych na „Modernizację gospodarstw rolnych”

Niejednokrotnie rolnicy zmuszeni są do działań na własną rękę, a wysokie koszty związane z kupnem nowego sprzętu sprawiają, że decydują się oni na kupno ciągników używanych.

Na taki krok często decydują się mniejszych gospodarstwa, w przypadku których ich powierzchnia jest zbyt mała, aby pokryć wydatek przeznaczony na nowy sprzęt.

Redakcja portalu rolniczego OkiemRolnika.pl, postanowiła zweryfikować na zakup jakich ciągników częściej decydują się rolnicy.

W przeprowadzonej ankiecie, 55% czytelników portalu odpowiedziało, że kupuje ciągniki używane. 45% ankietowanych „ stawia” z kolei na nowy sprzęt.

(rtr) 

sondaciagnikinoweuzywane

reklama reklama