24.7°C

reklama
1/14

Łowca nagród - Valtra T254 Versu

Napisał  Mar 10, 2019

Seria T jest czwartą generacją ciągników firmy Valtra od ponad 60 lat zajmującej się produkcją maszyn, które mają odpowiadać potrzebom rolników i sprawdzać się nawet w najbardziej wymagających warunkach pracy.

W skład serii T wchodzi między innymi model Valtra T254 Versu z podłokietnikiem SmartTouch, który święcił w ostatnim czasie wiele sukcesów.

Model ten prezentowany był przez fińskiego producenta już podczas listopadowych targów Agritechnica 2017 w Hanowerze, podczas których zdobył on dwie nagrody: „Tractor of the Year 2018” oraz nagrodę „Best Design 2018”. Tytuł ciągnika roku został przyznany Valtrze po raz pierwszy w historii i świadczy o innowacyjności, wydajności oraz technologii tego modelu.

Atuty przedstawiciela serii T zostały docenione także podczas targów Polagra-Premiery 2018, które odbywały się w styczniu minionego roku w Poznaniu. Ciągnik Valtra T254 Versu okazał się jednym z 15 zdobywców Złotego Medalu MTP w kategorii maszyny i urządzenia rolnicze.

T254 to przede wszystkim maszyna stworzona do ciężkiej pracy o dużej mocy wynoszącej 271 KM. Jednocześnie jest to model, łatwy w obsłudze, który zapewnia duży komfort pracy. Wszystko za sprawą podłokietnik SmartTouch, który pozwala na obsługę najnowszych narzędzi rolnictwa precyzyjnego przy zastosowaniu tego samego interfejsu użytkownika, jaki został użyty do sterowania traktorem.

Wielkim atutem podłokietnika jest fakt, że posiada on w pełni zintegrowane technologie - Guidance, AgControl, TaskDoc i Isobus, co znacznie poprawia produktywność ciągnika. Każdy operator może utworzyć swój własny, indywidualny profil, gdzie może w ciągu paru sekund zapisać wszystkie ustawienia w ciągniku. Wszelkie zmiany zapisywane są nie tylko w ustawieniach terminalu, ale również w aktywnym profilu.

Według producenta, system SmartTouch jest bardziej intuicyjny niż smartfon i zapewnia uruchomienie praktycznie każdej funkcji na terminalu przy zaledwie dwóch dotknięciach czy przesunięciach, a prosty układ menu jest niezwykle przyjazny dla użytkownika.

Pięciostopniowa skrzynię biegów powershift zastosowana w ciągniku daje nową jakość w prowadzeniu maszyny. Posiada cztery główne zakresy i dwa zakresy biegów pełzających, co daje łącznie 30 biegów w obu kierunkach jazdy, przy czym ich zmiana jest niezwykle precyzyjna i płynna. Biegi mogą być przełączane w trybie automatycznym lub manualnym.

Przekładnia powershift pozwala zwiększyć prędkość jazdy poprzez popchnięcie dźwigni jazdy i oraz zmniejszyć ją poprzez pociągnięcie, cały czas w pełni kontrolując przyśpieszenie. Model T254 Versu jest obecnie jednym ciągnikiem z przekładnią powershift, który ma możliwość rzeczywistej jazdy przy użyciu dźwigni jazdy.

Ciekawym rozwiązaniem jest również rewolucyjny, opatentowany asystent hydrauliki, który pozwala zwiększyć jej wydajność bez wpływu na prędkość jazdy oraz funkcja Valtra Hill-hold, która umożliwia łatwe i bezpieczne ruszanie ciągnikiem pod górę.

Wspominając o ciągniku Valtra T254 Versu, nie można zapomnieć o nowoczesnym designie, który jest wizytówką tego modelu.

(rtr) KP, Valtra

reklama