fbpx
1/2

Łatwiejsza i szybsza podorywka

Napisał  Sty 31, 2018

Spółka Techmagri PL reprezentuje na rynku polskim francuskiego producenta specjalistycznych maszyn i urządzeń rolniczych do nowoczesnej uprawy roli TECHMAGRI z Szampanii.

W swojej ofercie poza bronami, głęboszami i siewnikami ma również agregat do powierzchniowej uprawy gleby Discocrop 2000.

To bardzo wydajny i skuteczny sprzęt do szybkiej i płytkiej podorywki. Produkowany jest w wersji zawieszanej o szerokości roboczej 3,4,5 i 6m , składanej do transportu do 2,5m (oprócz modelu 3-metrowego), a także pół - zawieszanej, o szerokości 6 i 7 m, składanej do transportu do 2,55m.

Najmniejszy z agregatów do współpracy wymaga ciągnika o mocy 70-110KM, podczas gdy największy od 160 do 220KM co świadczy o małym zapotrzebowaniu mocy.

Discocrop posiada uzębiony talerz o średnicy 510 mm , który przy optymalnym kącie natarcia i płaszczyzny lepiej zagłębia się w twarde gleby . Dodatkowo talerze mają łożysko niewymagające smarowania, i są przymocowane do ramy za pomocą gumowych amortyzatorów.

Położony od zewnętrznej strony talerz łopatkowy zapewnia równą powierzchnię, bez bruzd pomiędzy dwoma przejazdami.

Podstawowym przeznaczeniem kompaktowego agregatu DISCOCROP 2000 ( o masie od 1100 do 9875kg) z dwoma rzędami talerzy (od 24 do 56) ustawionymi równolegle, jest pierwsza podorywka po zbiorze plonu.

Do wyboru jest możliwość zastosowania w tych maszynach wału dwunastostrunowego SPRINGFLEX lub stalowego wału pierścieniowego PIPEROLLER do ciężkich gleb.

(rtr) Tomasz Kodłubański

Udostępnij: