logowanie rejestracja

Zaloguj się na swoje konto

Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Utwórz konto

Pola wymagane są oznaczone gwiazdką (*).
Nazwa *
Nazwa użytkownika *
Hasło *
Powtórz hasło *
E-mail *
Powtórz e-mail *
Captcha *

partnerzy portalu

reklama
Praktyczne kosiarki do pracy na polu i w sadzie fot. Tomasz Kodłubański

Praktyczne kosiarki do pracy na polu i w sadzie

Napisał  Lut 03, 2018

Jednymi z najbardziej niezbędnych w gospodarstwie maszyn są kosiarki. Rolnicy wykorzystują je zarówno do prac polowych jak i ogrodniczych.

Odrębną kategorią są kosiarki mniejsze gabarytowo stosowane do cięcia roślin zbożowych, do czyszczenia sadów oraz do koszenia traw.

Kosiarki Zanon firmy Goldoni należą do tej właśnie kategorii.
Projektowane są do agregowania z ciągnikami o małych i średnich mocach taki jak mikrociągnik jednoosiowy DAKR Panter FD-3, ciągnikiem Sauerburger, z silnikiem Perkins 113 KM czy wreszcie z mikrociągnikiem DAKR Panter FD-2.

Kosiarki te są używane przez rolników do koszenia kukurydzy, słomy, ogólnie roślin, traw w sadach czy w winnicach.
Bezawaryjną pracę zapewnia zwarta stalowa konstrukcja oraz elektronicznie balansowany rotor umieszczony na samocentrującym i idealnie zabezpieczonym łożysku. 

Napęd przenoszony jest paskiem poprzez smarowaną przekładnię stożkową umieszczoną w żelaznej osłonie. Istnieje także możliwość dopasowania z ostrzami uniwersalnymi, krzyżowymi lub młotkowymi zależnie od środowiska pracy.

W skład wyposażenia standardowego kosiarek Zanon wchodzą: młotki lub ostrza, ślizgi wspierające regulowane na wysokość i poziomowane rolki regulowane na wysokość.

Dużą skuteczność cięcia zapewniają przeciwległe ostrza, regulowany napinacz, mechaniczny przesuw boczny oraz przekładnia ze sprzęgłem. Dodatkowo kosiarki Zanon posiadają również otwierany tylny daszek.

(rtr) Tomasz Kodłubański

reklama reklama reklama reklama
reklama

Ogłoszenia