logowanie rejestracja

Zaloguj się na swoje konto

Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Utwórz konto

Pola wymagane są oznaczone gwiazdką (*).
Nazwa *
Nazwa użytkownika *
Hasło *
Powtórz hasło *
E-mail *
Powtórz e-mail *
Captcha *

partnerzy portalu

reklama
Claas Scorpion 7055 - wydajność i wysoki komfort pracy fot. Claas

Claas Scorpion 7055 - wydajność i wysoki komfort pracy

Napisał  Lut 07, 2018

Ze względu na dużą wszechstronność, ładowarki teleskopowe stały się bardzo popularnymi maszynami nie tylko w przemyśle i budownictwie, ale również w rolnictwie.

Niemiecki producent maszyn rolniczych, firma Claas oprócz traktorów, kombajnów czy pras, w swojej ofercie ma również tego typu urządzenia, tworzące serię Scorpion.

Zalicza się do niej między innymi model Claas Scorpion 7055, który jest maszyną stworzoną do przemieszczania różnych materiałów i potrafi podnieść maksymalnie 5,5 tony ładunku na wysokość 7 metrów.

Ładowarki teleskopowe Scorpion zostały zaprojektowane w celu poprawy wydajności i oszczędności paliwa. Model 7055 posiada 4-cylindrowy silnik Deutz o pojemności 4,1 litra, który jak twierdzi Claas zapewnia większy moment obrotowy w stosunku do poprzednich modeli.

Model 7055 wyposażony jest w nowoczesny układ hydrauliczny z funkcją Load-Sensing o mocy około 187 l / min. Wymiana osprzętu w modelu 7055 jest prosta i bezpieczna dzięki funkcji dekompresji ładowarki teleskopowej, która umożliwia operatorowi uwolnienie ciśnienia zgromadzonego na ramieniu teleskopowym przed odłączeniem osprzętu.

Chociaż układ hydrauliczny jest zaprojektowany tak, aby zapewnić optymalny przepływ hydrauliczny do osprzętu, operator może ręcznie regulować jego natężenie w zależności od warunków.

Scorpion 7055 posiada również opatentowany system napędowy Varipower, który umożliwia maksymalne przyspieszanie do prędkości wynoszącej około 40 km/h.

Oświetlenie umieszczone na kabinie, z tyłu maszyny, po prawej stronie i na ramieniu wysięgnika sprawia, że cały obszar roboczy jest doskonale oświetlony, co zapewnia komfortową pracę także po zmroku.

Kabina modelu Scorpion 7055 została ergonomicznie zaprojektowana, a elementy sterujące joystickiem są zintegrowane z podłokietnikiem. Kabina ma również w pełni regulowany fotel z zawieszeniem pneumatycznym.

Komfort pracy operatora ponosi szereg funkcji, jak chociażby automatyczny powrót łyżki, która przywraca łyżkę do pozycji podstawowej za pomocą jednego naciśnięcia przycisku.

(rtr) Krzysztof Przepióra, Claas

reklama reklama reklama reklama
reklama

Ogłoszenia