logowanie rejestracja

Zaloguj się na swoje konto

Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Utwórz konto

Pola wymagane są oznaczone gwiazdką (*).
Nazwa *
Nazwa użytkownika *
Hasło *
Powtórz hasło *
E-mail *
Powtórz e-mail *
Captcha *

partnerzy portalu

reklama
Czwarta edycja Mazurskiego Agro Show fot. Paweł Pąk

Czwarta edycja Mazurskiego Agro Show

Napisał  Lut 12, 2018

W miniony weekend w Ostródzie odbyła się czwarta edycja targów Mazury Agro Show, której patronowało Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Targi, które odbywały się w połączeniu z Warmińsko-Mazurską Wystawą Zwierząt Hodowlanych, są największą tego typu imprezą dedykowaną rolnikom z północno-wschodniej części Polski.

– W tym roku obchodzimy setną rocznicę odzyskania niepodległości. W tym czasie trzeba pokazywać sukcesy jakie odnosimy – powiedział minister rolnictwa i rozwoju wsi, Krzysztof Jurgiel podczas uroczystości otwarcia targów.

– Cieszy mnie też, że z roku na rok mazurski Agro Show rozwija się i zajmuje coraz większą powierzchnię – powiedział minister, dodając, że w Polsce zaczyna tworzyć się trójkąt wystawienniczy, gdzie prezentowane są najnowocześniejsze maszyny rolnicze – Poznań, Kielce i Ostróda.

Podczas czwartej edycji targów, na powierzchni 35 tys. m2 swoje oferty przedstawiło ponad 200 wystawców z całej Polski oraz zagranicy, specjalizujących się w produkcji maszyn i urządzeń rolniczych oraz inne podmioty i instytucje związane z branżą rolniczą.

Zainteresowanie targami było ogromne i według wstępnych danych pojawiło się na nich ponad 40 tysięcy osób.

– Po raz kolejny przekonujemy się, że pomysł zorganizowania wystawy w tym rejonie kraju był jak najbardziej uzasadniony. Po wcześniejszych trzech edycjach impreza zyskała już na znaczeniu i udało nam się przekonać wystawców i rolników, że warto tu przyjeżdżać. W tym roku ponownie stoiska firm zajęły całą dostępną powierzchnię wystawienniczą. Przypomnę, że jest to wystawa regionalna, a odwiedziło ją ponad 40 tys. rolników. Dokładnie było to 41 336 osób – powiedział Michał Spaczyński wiceprezes Polskiej Izby Gospodarczej Maszyn i Urządzeń Rolniczych.

Wystawa była również miejscem, gdzie rolnicy mieli możliwość uzupełnienia swojej wiedzy. Tym razem mogli to zrobić na seminariach prowadzonych przez urzędników Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Tematyka seminariów była bardzo aktualna, a dotyczyła płatności bezpośrednich – eWniosku i ważnych zmian jakie mają miejsce w tym temacie oraz PROW 2014-2020 – aktualnych naborów wniosków, w tym dotyczących: modernizacji gospodarstw rolnych i innych działań.

Drugiego dnia przeprowadzono równie ciekawe seminarium, tym razem dotyczące bezpiecznej pracy w gospodarstwie rolnym. Prowadzącym seminarium byli pracownicy KRUS. Nie dziwi więc, że zarówno w pierwszym jak i w drugim dniu tematyka spotkała się z dużym zainteresowaniem rolników, którzy czynnie wzięli udział w seminariach.

– Mazurskie AGRO SHOW to bardzo udana impreza. Cieszy nas, że z roku na rok się rozwija. Dzięki niej, tak jak w poprzednich latach rolnicy z tego regionu mogli jeszcze przed sezonem zapoznać się z bogatymi ofertami krajowych i zagranicznych producentów maszyn i urządzeń rolniczych i bezpośrednio spotkać z ich dystrybutorami na tym terenie. Wierzymy, że cześć rozmów zakończy się udanymi transakcjami co na pewno będzie z korzyścią dla przedsiębiorców jaki i dla rolników – powiedział Michał Spaczyński, wiceprezes Polskiej Izby Gospodarczej Maszyn i Urządzeń Rolniczych.

– Na koniec dodam, że wystawa odbywać się będzie w Ostródzie przez najbliższe kilka lat, tym samy chciałbym zdementować nieprawdziwe informacje, jakie docierają również do nas, jakoby tegoroczna edycja była ostatnią czy przedostatnią. Wystawa przyjęła się znakomicie w regionie i chcemy, by zadomowiła się tu na długie lata.

Organizatorem wystawy Mazurskie Agro Show Ostróda 2018 jest Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych.

(rtr) Krzysztof Przepióra, MRiRW

reklama
reklama reklama reklama reklama
reklama
300x600 bayer univo szczyt

Ogłoszenia