fbpx
1/7

Zetor Major HS - wszechstronny ciągnik o dużej wydajności

Napisał  Paź 10, 2021

Zetor jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek ciągników rolniczych. W 2013 roku czeski producent wprowadził na rynek nową serię ciągników Major, która dzięki prostocie konstrukcji, uniwersalności, wytrzymałości, niezawodności oraz niskich kosztów użytkowania, spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem użytkowników.

Dotychczas w serii ciągników Major znajdowała się tylko jedna maszyna z czterocylindrowym silnikiem o mocy 61 lub 76 koni. W grudniu 2017 roku, Zetor postanowił jednak rozszerzyć swoją ofertę, wprowadzając na rynek nowym model - Major HS. W związku z tym pierwszy model z 2013 roku zyskał nową nazwę Zetor Major CL.

Zetor Major HS posiada czterocylindrowy silnik o pojemności skokowej 2,9 litra, a jego moc wynosi 76 koni. W odróżnieniu od wersji CL (skrzynia biegów z 12 biegami w przód i 12 w tył), wersja HS posiada skrzynię biegów o zakresie 24 biegów do przodu i 12 biegów do tyłu.

Nowością jest również zastosowanie przekładni „PowerShift”, która wzmacnia moment obrotowy oraz hydraulicznego rewersu „PowerShuttle”, dzięki któremu możliwa jest zmiana kierunku jazdy nawet pod obciążeniem.

Maksymalna prędkość z jaką może poruszać się ciągnik jest wyższa niż w przypadku modelu CL (maksymalnie 30 km/h) i wynosi 40 km/h. Prędkość minimalna to 0,5 km/h. Najnowszy model serii Major posiada również sześć biegów w zakresie roboczym (od 4-12 km/h). 

Układ hydrauliczny ciągnika posiada regulację mechaniczną i charakteryzuje się dużą siłą ponoszenia, która może wynieść maksymalnie 3300 kilogramy. Regulacja opuszczania jest płynna i istnieje możliwość zastosowania funkcji zablokowania układu w pozycji transportowej.

Zetor projektując nowy ciągnik serii Major, dużą uwagę zwrócił również na wydajność. Większy zbiornik paliwa o pojemności 120 litrów sprawia, że praca maszyny może być dłuższa bez konieczności przestoju.

Major HS przyciąga uwagę nowoczesnym designem i podobnie jak jego poprzednik charakteryzuje się dużym komfortem pracy. Nowa kolumna kierownicy jest regulowana w dwóch kierunkach wraz z kierownicą, a siedzenie posiada poziomą regulację. Kabina ciągnika zapewnia operatorowi dużo przestrzeni, a elementy sterujące zostały rozmieszczone tak, aby były łatwo dostępne. Nowa deska rozdzielcza daje możliwość obserwacji poszczególnych parametrów podczas pracy ciągnika, a osiem świateł roboczych zapewnia maksymalny komfort pracy także po zmroku.

Zetor Major HS jest ciągnikiem zwrotnym, który sprawdzi się także podczas pracy w ciasnych pomieszczeniach. Między innymi dlatego dedykowany jest on przede wszystkim mniejszym oraz średnim gospodarstwom. Ze względu na swoją wszechstronność, traktor sprawdzi się zarówno w uprawie roślin, hodowli zwierząt, jak i w pracach komunalnych.

(rtr) KP, Zetor

Udostępnij:

Skomentuj

Rolnictwo to jeden z najdynamiczniej rozwijających się sektorów gospodarki. Z tego względu osoby działające na tym obszarze ciągle spotykają jakieś zmiany, za którymi samemu niekiedy trudno nadążyć. Właśnie w tym celu powstał portal rolniczy Okiem Rolnika. Udostępniamy wieści dotyczące najbardziej interesujących tematów, sprawdzamy otrzymane informacje oraz kondensujemy je w artykuły, które w przystępny sposób dostarczają wiadomości rolnikom. Dzięki temu nie muszą szukać tekstów na innych portalach niezwiązanych z tym obszarem. Wystarczy, że wejdą na naszą stronę - Okiem Rolnika to rzetelne źródło wszystkich informacji, które pojawiają się w obszarze rolnictwa.

Okiem Rolnika - Twoje źródło wiadomości rolniczych

Portal Okiem Rolnika tworzą osoby, którzy zbierają wiadomości z Polski i innych krajów dotyczące interesujących treści. Śledząc naszą stronę, będziesz na bieżąco ze wszystkimi aktualizacjami w prawie, zmianami na rynkach, spadkami i wzrostami wynagrodzeń, dofinansowań oraz cen produktów bądź sprzętu, chorobami atakującymi rośliny oraz zwierzęta, a także wpływie sytuacji politycznej na polskie i zagraniczne rolnictwo. Ponadto udostępniamy informacje na temat aktualnych wydarzeń.

Dostarczamy również wiedzy początkującym, jak i doświadczonym rolnikom w zakresie wielu różnych kwestii, jak uprawa roli, hodowla zwierząt, skup płodów rolnych, użytkowanie maszyn czy dofinansowania systemów montowanych w gospodarstwach. Z nami nie musisz obawiać się żadnego tematu - wszystko, czego potrzebujesz, znajdziesz na portalu Okiem Rolnika. Dbają o to osoby z pasji do rolnictwa.

Nie ograniczamy się jednak jedynie do tematów okołorolniczych. Na naszym portalu znajdziesz także teksty dotyczące zdrowia i wpływu różnych składników na organizmy zwierząt oraz ludzi, motoryzacyjnych nowinek czy innowacji z zakresu elektroniki. Połączenie wielu różnych tematów sprawia, że Okiem Rolnika ma nie tylko charakter informacyjny, ale również dydaktyczny oraz rozrywkowy.