SYN CarialStar screening 1920x1080 big kopia

20.2°C

partnerzy:

reklama

syngenta neu

reklama
1/3

Case IH rozpoczyna testy autonomicznego pojazdu koncepcyjnego

Napisał  Lut 21, 2018

Case IH rozpoczyna pierwsze próby polowe autonomicznego pojazdu koncepcyjnego na Bolthouse Farms w Stanach Zjednoczonych. Badania mają dowieść w jaki sposób można wykorzystać nową autonomiczną technologię i jak spełnia ona rzeczywiste wymagania użytkowników.

Case zaprezentował swój autonomiczny ciągnik w 2016 roku, opierając go na istniejącym traktorze Case IH Magnum, odmieniając nieco jego stylistykę. Celem maszyny jest praca bez operatora, który mógłby pracować zdalnie - nadzorując i modyfikując ścieżki przejazdów za pośrednictwem interfejsu w komputerze stacjonarnym lub przenośnym tablecie.

Teraz Case chce zrobić kolejny krok do przodu, badając i pilotując autonomiczną technologię w rzeczywistych sytuacjach.

– Autonomiczny pojazd koncepcyjny pojawił się w 2016 roku i pokazał światu, co jest możliwe w zakresie użytkowania pojazdów autonomicznych. Maszyna ta stanowiła dla nas platformę do rozpoczęcia dyskusji z rolnikami i przemysłem na temat technologii potrzebnej do wydajnej pracy w sektorze rolnym dzisiaj i w przyszłości – powiedział globalny menedżer produktu Case IH, Robert Zemenchik.

– Jesteśmy gotowi pokazać, w jaki sposób automatyzacja i autonomia może sprawdzić się w rolnictwie oraz w jaki sposób może ona przyspieszyć rozwój precyzyjnych rozwiązań w rolnictwie, których nasi klienci obecnie używają w swoich gospodarstwach – dodał.

W tym roku rozpocznie się autonomiczny program pilotażowy ciągników w Bolthouse Farms.

– Jedynym sposobem na sprawdzenie w gospodarstwach rolnych autonomicznej technologii jest pilotaż terenowy, podczas którego rolnicy będą mogli przetestować ciągnik w swoim gospodarstwie, zintegrować go z własną flotą i prowadzić codzienne czynności – powiedział Zemenchik.

Bolthouse Farms jest jednym z największych producentów marchwi w Ameryce Północnej. Amerykański producent maszyn twierdzi, że koncentracja i otwartość na zaawansowaną technologię w połączeniu z chęcią zwiększenia produktywności sprawiają, że idealnie nadaje się do programu autonomii i automatyzacji Case IH.

Testy na Bolthouse Farms pozwolą ocenić autonomiczne sterowanie maszyną w różnych technikach uprawowych, rodzajach gleby, czy warunkach meteorologicznych.

– Jednym z głównych celów jest otrzymywanie informacji zwrotnych od agronomów i operatorów na temat wykorzystania autonomicznej technologii w rzeczywistych warunkach gospodarstwa. Dodatkowo, będziemy mogli uczyć się od Bolthouse Farms, jakie zastosowania przewidują dla automatyzacji i autonomii, o których moglibyśmy nie myśleć – uważa Zemenchik.

(rtr) Krzysztof Przepióra, Case IH

reklama
reklama
reklama reklama reklama reklama reklama

Jak zyskać wysoki plon ziemniaka

Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail