20°C

1/4

Steyr Terrus CVT - najmocniejsza seria austriackiego producenta

Napisał  Maj 17, 2018

Austriacka marka ciągników rolniczych, Steyr zaprezentowała nową serię ciągników Terrus CVT, której można było przyjrzeć się z bliska między innymi podczas ubiegłorocznej edycji targów Agritechnica w Hanowerze.

Tworząc nową serię ciągników, Steyr chciał wprowadzić na rynek maszyny o idealnym stosunku masy do mocy, które idealnie sprawdzałyby się zarówno przy pracach transportowych, jak i polowych. 

W skład serii wchodzą trzy modele wyposażone w wysoce wydajne i niezawodne silniki Ecotech mocy znamionowej wynoszącej 250, 270 lub 300 KM. Turbosprężarka doładowująca o zmiennej geometrii zapewnia samoczynną reaktywność i sama, nawet przy niskiej prędkości obrotowej, bez wysiłku radzi sobie z każdym wyzwaniem. Warto w tym momencie nadmienić, że seria Terrus CVT to najmocniejsze maszyny, jakie dotychczas zostały wyprodukowane przez austriacką firmę.

Steyr chciał stworzyć nie tylko maszyny o dużej mocy, które zapewniałyby maksymalne wykorzystanie czasu pracy, ale również ciągniki, których wygoda i komfort użytkowania, dawałyby operatorowi idealne warunki pracy.

Ciągniki zostały wyposażone także w przekładnię bezstopniową CVT, która wpływa na wysoki poziom dynamiki i płynności jazdy. Inteligentna współpraca podzespołów hydraulicznych i mechanicznych zapewnia natomiast oszczędną eksploatację bez konieczności rezygnacji z doskonałych osiągów. 

Nowe ciągniki austriackiego producenta są w stanie w pełni wykorzystać swoją moc podczas praktycznej pracy. Wał odbioru mocy przenosi moc silnika w maksymalnie efektywny sposób. Tylny wał obsługuje 4 prędkości obrotowe, a dostępny na życzenie klienta wał przedni 2 prędkości i osiągają standardową prędkość obrotową na poziomie 1000 obr./min. już przy prędkości obrotowej silnika wynoszącej zaledwie 1853 obr./min.

Układ hydrauliczny wykrywający obciążenie oparty jest na tłoczkowej pompie osiowej o zmiennej wydajności, która posiada natężenie przepływu na poziomie 223 l/min.

Dodatkowe akcesoria takie jak podłokietnik Multicontroller, czy system zarządzania skrętem na uwrociach Easy-Tronic II oraz inteligentny system zapobiegający blokadzie kół z wieloma funkcjami dodatkowymi znacząco podnoszą funkcjonalność maszyn.

Terrus CVT to również wygoda. Kabina nowej serii to miejsce pracy, w którym operator może czuć się komfortowo w każdej sytuacji. Wszystko za sprawą niskiego poziomu hałasu, wynoszącego zaledwie 69 dB(A), ergonomicznego ustawienia fotela i kierownicy, precyzyjnej regulacji klimatyzacji oraz doskonale zaprojektowanego układu zawieszenia zapewniają, który daje maksymalny komfort użytkownikowi.

Kabina została zaprojektowana tak, aby zapewnić operatorowi maksymalną widoczność we wszystkich kierunkach, a pakiet świateł roboczych LED zapewnia doskonałą widoczność również po zmroku.

(rtr) kp, na podstawie materiałów Steyr

reklama