partnerzy portalu

reklama
1/11

DXD Onion Express 2.0 - innowacyjna maszyna do obierania cebuli

Napisał  Mar 10, 2018

Pod koniec minonego roku na rynku pojawiła się innowacyjna maszyna do obierania cebuli, w całości zaprojektowana i wykonana w Polsce. To przykład, kiedy technika rolnicza okazuje się przydatna tam, gdzie jest problem z pozyskaniem pracowników.

Jak zapewnia producent wydajność i jakość pracy Onion Express 2.0 przekonuje kolejnych nabywców poprzez możliwość obierania każdej odmiany niesortowanej cebuli, bez potrzeby kalibracji.

Producent deklaruje również, że maszyna wprowadza „nową nieznaną jakość na rynku”, a brak skomplikowanej elektroniki i prosta obsługa mają gwarantować bezproblemową eksploatację.

Poprzez zautomatyzowany cykl pracy, liczbę osób potrzebnych do obsługi maszyny zmniejszono do minimum, a brak potrzeby sortowania ma pomóc w oszczędności czasu i obniżeniu kosztów związanych z przygotowaniem cebuli do obierania.

Maszyna do obierania cebuli DXD Onion Express 2.0 może więc okazać się bardzo przydatna się dla tych plantatorów, którzy borykają się z problemem pozyskiwania pracowników do prac sezonowych.

O wyjątkowości maszyny stanowi bardzo wysoka wydajność do 160 cebuli/minutę (0,6-0,8 T/h) oraz szeroki zakres jej średnicy od 35 mm do 80 mm i to bez potrzeby dodatkowej kalibracji.

Producent deklaruje, że maszyna do obierania cebuli DXD O.E. 2.0 nie jest kopią ani przeróbką żadnych istniejących maszyn, jakich na rynku w ostatnim czasie pojawiło się wiele, za to jest unikalną w swojej budowie, opartą na wiedzy i wieloletnim doświadczeniu konstruktorów Spółki DXD.

Firma realizuje również kompleksowe linie do obierania cebuli w skład której wchodzą m.in. bunkry zasypowe, stoły selekcyjne czy taśmy odprowadzające odpad.

(rtr) Informacja prasowa DXD

reklama reklama reklama reklama
reklama