2.5°C

partnerzy:

reklama
reklama
Max Pneumatic - precyzyjny siewnik pneumatyczny z firmy Weremczuk fot. Weremczuk

Max Pneumatic - precyzyjny siewnik pneumatyczny z firmy Weremczuk

Napisał  Lis 27, 2018

To, że siewniki precyzyjne są niezastąpione w uprawie warzyw to rzecz oczywista, natomiast to co jest najważniejsze, to znaleźć siewnik nowoczesny i wydajny.

Siewnik Max Pneumatic z firmy Weremczuk nadaje się do siewu nasion warzyw takich jak: marchew, pietruszka, cebula, burak, kapusta, por, rzodkiewka, pasternak (otoczkowany) i inne.

Warzywa korzeniowe można efektywnie siać na redlinach/ zagonach lub na płasko. Podobnie, cebulę buraka czy kapustę pekińską można bez problemu posiać na płasko, w wybranych rozstawach.

Do decyzji rolnika należy czy siać warzywa dwurzędowo z każdej sekcji, np. marchew lub pietruszkę, czy wybiera się siew jednorzędowy z każdej sekcji, np. buraka. Trzeba tylko założyć odpowiednie tarcze i redlice.

Siewnik Max Pneumatic występuje w wersjach od dwu do ośmiorzędowej. Siewnik już w wykonaniu standardowym jest maszyną wszechstronną i bogato wyposażoną.

- Obecnie siewniki Max Pneumatic są wyposażone w nowy typ wygodnej przekładni służącej do precyzyjnego ustawienia odległości wysiewu - opisuje siewnik rolnik Roman Szlakowski. Dzięki niej obsługa siewnika staje się prostsza i szybsza.

Niezbędnym elementem pracy siewnika jest instalacja do mieszania nasion w komorze oraz miernik prędkości obrotowej tarczy wysiewającej. Rozwiązania takie pozwalają na skuteczny i jednocześnie oszczędny punktowy wysiew niemal wszystkich rodzajów warzyw.

Max Pneumatic posiada belkę siewnika od długościach ponad dwa metry, co wraz z zawieszeniem i kołami daje całkowity ciężar około trzystu dwudziestu kilogramów.

- Z mojego doświadczenia mogę powiedzieć, że dla skutecznego wysiewu nasion niezbędne są kółka dogniatające nasiona przed zasypaniem, sprężarka do przedmuchu otworów w tarczach, wysysacz do oczyszczania zbiorników z resztek nasion oraz będący na wyposażeniu maszyny pistolet do czyszczenia elementów siewnika - dodaje rolnik.

Niemniej ważne jest sprzęgło do rozłączania napędów sekcji i system prostej zmiany rozstawu sekcji wysiewającej.

Max Pneumatic współpracuje z ciągnikiem o minimum mocy trzydzieści osiem KM w zależności od wielkości siewnika.

(rtr) TK

Najnowsze filmy

Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail
reklama