18.1°C

partnerzy:

reklama
reklama
1/5

Ciągnik Ursus C-380 z silnikiem Kohler

Napisał  Lut 14, 2019

Pod maską Ursusa C-380 znalazł się silnik Kohler KDI 2504TCR/22A, dzięki czemu traktor uzyskał lepsze parametry eksploatacyjne, a obniżenie maski zaskutkowało poprawą widoczności.

Oficjalna premiera produktu miała miejsce podczas targów AGROTECH 2018.

Dzięki współpracy nawiązanej z firmą Kohler, światowym potentatem w produkcji silników, dobrze znany i niezwykle popularny wśród polskich rolników ciągnik C-380 w nowej odsłonie zyskał mocne „serce”.

Maszyna została wyposażona w 4-cylindrowy silnik firmy KOHLER o mocy 54.5kW z turbodoładowaniem. W porównaniu do innych, dostępnych na rynku jednostek napędowych, KDI 2504TCR/22A posiada wyższy maksymalny moment obrotowy 300 Nm dostępny przy szerokim zakresie obrotów silnika w przedziale 1400 – 1750 obr/min Charakteryzuje się także najmniejszym zużyciem paliwa w klasie silników 75- konnych.

Dodatkowym udogodnieniem jest brak świec żarowych, których wymiana wiąże się dodatkowymi kosztami. Zastąpiono je specjalnym systemem podgrzewania powietrza w kolektorze dolotowym. Dzięki przejrzystej konstrukcji silnika serwisowanie maszyny będzie prostsze i tańsze. Nowa wersja C-380 nie wymaga tak częstych przeglądów technicznych, a wymiana oleju następuje co 500 mth.

Silnik Kohlera posiada również najkorzystniejsze rozwiązanie oczyszczania spalin z punktu widzenia klienta i serwisu ze względu na brak filtra DPF, co zmniejsza ryzyko zapychania się filtra i związanych z tym kosztów wymiany bądź regeneracji. Filtr DPF został zastąpiony katalizatorem. Nowy silnik pozwolił na znaczne obniżenie maski, co zapewni operatorowi ciągnika widoczność, jakiej nie gwarantuje żaden inny produkt na rynku.

Producent zapewnia, że C-380 nie stracił swoich dotychczasowych zalet. Ciągnik posiada w pełni synchronizowaną skrzynię z rewersem 12x12, a także układ przeniesienia napędu CARRARO, cztery złącza hydrauliki tylnej i tylny TUZ, którego udźwig wynosi 2650 kg. Komfort prac zapewnia czterosłupkowa, przestronna kabina i nowoczesna, ergonomiczna maska.

(rtr) Paweł Pąk / na podstawie informacji prasowej firmy URSUS

Najnowsze filmy

Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail

Slide thumbnail

Slide thumbnail
Slide thumbnail
reklama reklama