reklama
1/4

Nowość od Amazone - brona talerzowa Combi Disc do upraw przedsiewnych

Napisał  Cze 05, 2018

Firma Amazone zaprezentowała najnowszą ofertę, w której skład wchodzi nowa, zawieszana brona talerzowa CombiDisc.

Brona ma szerokość 3 metrów i wspódziała z zawieszanymi siewnikami – pneumatycznym Centaya i mechanicznym Cataya.

Wyposażona jest w 24 talerze zębate o średnicy 410 mm każdy i idealnie nadaje się do prowadzenia upraw przedsiewnych na głębokości od 3 do 8 cm. Talerze obracają się z dużą prędkością, która gwarantuje optymalne tworzenie struktury gruzełkowatej.

Bezobsługowe, gumowe elementy amortyzujące kopiują kontury gleby i zabiezpieczają przed kamieniami. Maszyna CombiDisc posiada również bezobsługowe łożyskowanie talerzy, które wyposażone jest w ślizgowy pierścień, uszczelniający i układ długotrwałego smarowania.

Maszyna, za pomocą szybkozłączy QuickLink, może być łączona z dowolnym siewnikiem nadbudowanym w bardzo szybki i prosty sposób, bez użycia dodatkowych narzędzi podobnie jak w przypadku bron i kultywatorów wirnikowych nowej generacji 01.

Zastosowanie systemu szybkozłączy QuickLink daje możliwość odłączenia maszyny CombiDisc od siewnika kilkoma ruchami ręki, co ułatwia stosowanie brony samodzielnie do upraw przedsiewnych.

Jednocześnie, jeden i ten sam siewnik nadbudowany może być wykorzystywany z kilkoma różnymi maszynami uprawowymi dzięki możliwości stosowania siewnika nadbudowanego na bronę wirnikową/kultywator wirnikowy nowej generacji 01.

Brona CombiDisc w standardowej wersji posiada mechaniczny układ regulacji głębokości, co oznacza, że w prosty sposób można zmieniać głębokość roboczą, przestawiając elementy dystansowe z pozycji środkowej w lewo.

Dodatkowo CombiDisc może być wyposażony w komfortowy w obsłudze hydrauliczny układ regulacji głębokości, który posiada czytelną skalę, dzięki czemu można ustawiać bezstopniowo kompaktową bronę talerzową z kabiny ciągnika.

Istnieje możliwość przestawiania każdego z ramion talerzy o 30 mm aby zapewnić równomierność obrazu pracy w koleinach. Blacha boczna, która jest regulowana, zapewnia wyrównane połączenie pojazdów.

Wał metalowy zębaty PW 600, wał pierścieniowy o przekroju klinowym KW 580, wał pierścieniowy KWM 600 o matrycowym profilu ogumienia i wały pierścieniowe o przekroju trapezoidalnym TRW 500 i TRW 600 pełni funkcję wału uprawowego. 

Tak duży i szeroki wybór wałów umożliwia ich odpowiednie dobranie do każdego rodzaju gleby oraz zastosowanie tego samego wału do innych maszyn, służących do aktywnej uprawy gleby.

Do wrażliwych na ugniatanie gleb są dostępne opcjonalne spulchniacze śladów kół ciągnika, które posiadają możliwość ustawiania niezależnie od głębokości roboczej pola talerzy.

Producent zapewnia, że maszyna szczególnie dobrze sprawuje się na glebach lekkich i średnich. Osiąga do 15 km/h, dzięki małemu zapotrzebowaniu na siłę uciągu. CombiDisc zaprezentowano na targach Amatechnica pod koniec maja bieżącego roku. 

(rtr) Anna Kamińska / na podstawie informacji prasowej Amazone

reklama reklama reklama reklama reklama