24.4°C

partnerzy:

reklama
1/4

Dziesięć modeli kosiarko-rozdrabniarek Kverneland

Napisał  Cze 19, 2018

Kverneland przyzwyczaił nas do całej gamy urządzeń do uprawy, siewu, nawożenia, opryskiwania, czy zbioru zielonki.

Oferta firmy Kverneland jest szeroka - od pługa przez prasę, zgrabiarkę, po rozsiewacze i opryskiwacze. Jeśli więc chcemy uporządkować pastwisko, ogród, czy uformować pobocze drogi, Kverneland poleca kosiarko – rozdrabniarki w dziesięciu modelach.

Pierwszy z nich to FHP Plus, maszyna dedykowana przedsiębiorstwom komunalnym, wykorzystującym ją do utrzymania dróg – wykaszania rowów, poboczy dróg, do prac w parkach, sadach, ogrodach, a także w rolnictwie.

Urządzenie służy wówczas do rozdrabniania trawy, małych gałęzi, przycinania żywopłotów. Producent podaje, że FHP Plus dostępna jest w szerokościach roboczych 2, 2.30, 2.50 m, zawieszana przy ciągnikach o mocy maksymalnej 150 KM.

„Mocna konstrukcja równoległoboku, precyzyjne połączenie jej z głowicą oraz umieszczenie przekładni głównej na zewnątrz obudowy zapewniają bardzo duży zakres ruchów i różne długości wychylenia maszyny” - podaje Kverneland. I dodaje, że ten model posiada akumulator hydrauliczny, który zapobiega uszkodzeniu maszyny, gdyby doszło do uderzenia w przeszkodę.

FHP Plus wykorzystuje noże w szerokim wyborze – uniwersalne z dodatkowym nożem, uniwersalne z mocowaniem ruchomym, czy noże typu młoteczki.

Model FHP natomiast przeznaczony jest dla średnich lub ciężkich prac w rolnictwie i w firmach zajmujących się utrzymaniem dróg, dostępny w szerokościach roboczych 1.55, 1.85 lub 2 m, przy ciągnikach o maksymalnej mocy 100 KM – i to urządzenie może pracować np. na powierzchni pochylonej, pod kątem od -65 stopni do +90 stopni.

Lekka i zwrotna kosiarko – rozdrabniarka FML przeznaczona jest do prostych prac na łąkach, pastwiskach i w ogrodach, przy ciągnikach o mocy maksymalnej 50 KM, dostępna jest w szerokościach roboczych od 1.20 do 1.80 m.

Norweski producent ma też coś dla rolników wymagających większych szerokości roboczych, w trudniejszych warunkach i przy silniejszych ciągnikach. To kosiarko - rozdrabniarki FXZ i FXF.

Pierwsza z nich dedykowana jest pracy w ciężkich warunkach na ścierniskach, pastwiskach, nieużytkach rolnych, za ciągnikiem o mocy 260 KM. Jej szerokość robocza wynosi 3.20 lub 4.00. Urządzenie ma tylne koła, dzięki czemu można precyzyjnie określać wysokość pracy.

Natomiast model FXF jest maszyną składaną hydraulicznie o szerokościach roboczych 5.60 lub 6.40 m. Szerokość transportowa – tylko 2.5 m. Ma zapewnić wysoką wydajność w najcięższych warunkach na ścierniskach czy pastwiskach, nieużytkach rolnych itp., a przeznaczona jest do pracy z ciągnikiem o mocy maksymalnej 250 KM.

(rtr) Paweł Okoński

Najnowsze filmy

Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail

Slide thumbnail

Slide thumbnail
Slide thumbnail
reklama