logowanie rejestracja

Zaloguj się na swoje konto

Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Utwórz konto

Pola wymagane są oznaczone gwiazdką (*).
Nazwa *
Nazwa użytkownika *
Hasło *
Powtórz hasło *
E-mail *
Powtórz e-mail *
Captcha *

partnerzy portalu

reklama
Przyczepa wielozadaniowa Pöttinger TORRO COMBILINE fot. Pöttinger

Przyczepa wielozadaniowa Pöttinger TORRO COMBILINE

Napisał  Maj 09, 2016

Nowe dziecko firmy Pöttinger - przyczepa Torro Combiline zasłużyła na miano maszyny wielozadaniowej. Może wykonywać prace jako przyczepa zbierająca a za chwilę wykona pracę pojemnego wozu silosowego, przy czym sama operacja przezbrojenia pomiędzy funkcjami zajmuje krótki okres czasu.

Producent wprowadził ją do sprzedaży w dwóch modelach – 6010 lub 6510. Mogą być one wyposażone z walcami dozującymi lub bez nich. Wyposażenie przyczepy ma wpływ na pojemność załadunku i waha się (wg normy DIN) od 30,5 do 35 m3. Nowości zastosowane w przyczepie powodują, że jest bardzo funkcjonalna, a przez to zwiększa się wydajność podczas pracy.

Wyposażenie przyczepy stanowią:
– zabudowa Combiline
– podbieracz o szerokości 200 cm (w opcji kółka kopiujące)
– obniżona część podłogi o 15 cm
– mocna przekładnia przystosowana do mocy 300 KM
– nowy rotor załadunkowy Powermatic Plus
– nowa belka nożowa (Powercut) wyposażona w 45 noży tnących, pozwalająca uzyskać długość cięcia 34 mm.

Najważniejsze zmiany w nowym modelu nastąpiły przy belce nożowej, a konkretnie wyposażenie jej aż w 45 noży tnących. Przyczepa została wzbogacona w system wychylania belki Easy Move. Umożliwia on wychylenie belki nożowej na lewą stronę maszyny bez użycia jakichkolwiek narzędzi. Wpływa to na szybkość wymiany noży, jeśli tylko zajdzie taka potrzeba.

Opcjonarnie użytkownik może zastosować dwustronne noże Twinblade, mające ostrza tnące po obu stronach. Wysunięcie i obrót belki niweluje konieczność wożenia kompletu noży zapasowych. Hydraulika sterowana z poziomu sterownika przyczepy załącza belkę nożową do pracy. Ponadto belka została wyposażona w centralne blokowanie noży siłownikami hydraulicznymi. Każdy z nich ma indywidualne zabezpieczenie przed przeciążeniem. Opcjonarnie można zamontować AutoCut - automatyczną ostrzałkę do noży.

Drugą, bardzo ważną zmianę stanowi seryjne wyposażenie przyczepy w automatykę załadunku. Przyspiesza to znacznie proces zbioru zwiększając tym samym ilość zebranej zielonki podczas jednego przejazdu. Przenośnik podłogowy sam steruje przesuwem masy zielonej w zależności od stopnia napełnienia przyczepy. Praca operatora sprowadza się do prowadzenia ciągnika. Po włączeniu i opuszczeniu podbieracza wszystkie procesy załadunku odbywają się już automatycznie.

źródło: Pöttinger

reklama
reklama reklama reklama reklama
reklama
300x600 bayer univo szczyt

Ogłoszenia