partnerzy portalu

reklama
Agregat uprawowy – uniwersalna maszyna rolnicza fot. Agro Brand

Agregat uprawowy – uniwersalna maszyna rolnicza

Napisał  Maj 13, 2016

Standardem stało się używanie agregatu uprawowego do rozdrabniania i spulchniania gleby na polach. Nowoczesna technika rolnicza to w znacznej części maszyny oferujące w jednej zwartej konstrukcji możliwości wykonania kilku zabiegów agrotechniczych jednocześnie.

Maszyna taka to nic innego jak połączenie narzędzi typu: kultywator, brona, wałek strunowy i glebogryzarki. Postępująca technika rolnicza sprawiła, że agregatownie jest korzystne nie tylko z punktu widzenia technologicznego ale także ekonomicznego.

Agregat stał się maszyną uniwersalną, wykorzystującą zalety i funkcje pojedynczych maszyn i narzędzi rolniczych. Wśród tych maszyn jest bardzo duża róznorodność. Ze względu na przeznaczenie agregaty możemy podzielić na trzy główne rodzaje:
przedsiewne (bierne) do bezorkowej uprawy – wyposażone w kilka rzędów zębów, wał Parkera, wał rurowy lub gumowy
uprawowo-siewne, np. powyższy agregat przystosowany do połączenia z siewnikiem
pożniwne (ścierniskowe) składające się najczęściej z zębów kultywatora, talerzy równających i wału rurowego.

Producenci agregatów prześcigają się we wprowadzaniu nowych rozwiązań. Na rynku w tym segmencie jest dość duża konkurencja. Niemniej jednak pojawiają się nowe firmy, także polskie, które chcą przekonać do siebie rolników bardzo solidnością wykonania i ceną dostosowaną do polskich realiów.

reklama reklama reklama reklama
reklama