23.4°C

1/40

Festiwal premier marki New Holland na Agro Show

Napisał  Wrz 26, 2018

Jubileuszowa edycja wystawy Agro Show nie mogła obyć się bez żółtych i niebieskich maszyn New Holland. W dniach 20-23. września br. przy pasie startowym lotniska w Bednarach, marka zaprezentowała całą gamę produktów ze swojego bogatego portfolio – począwszy od ciągników i maszyn towarzyszących, poprzez kombajny, aż do lekkich maszyn budowlanych, które w tym roku debiutują na polskim rynku.

 Podczas tegorocznej wystawy Agro Show, New Holland zaprezentował sporo nowości. Nie mogło też jednak zabraknąć „klasyków” - maszyn, które od dawna nieustannie cieszą się zainteresowaniem wśród rolników. 

- Na tegorocznej wystawie Agro Show w Bednarach prezentujemy kilkanaście naszych ciągników rolniczych - od najmniejszego o mocy 20 KM - Boomer 20 aż do modelu T8.410. Swoją premierę dla szerokiego grona odbiorców ma również ciągnik T6 Dynamic Command – mówi Łukasz Chęciński, Marketing Manager New Holland. - Pokazujemy również dwa kombajny, w tym pierwszy raz w Polsce jeden z naszych największych kombajnów rotorowych CR9.80, wyposażony w innowacyjny system IntelliSense, ułatwiający pracę, który ma za zadanie wyręczenie operatora z podstawowych zadań regulacyjnych maszyny. Oczywiście, są też maszyny towarzyszące w naszych barwach – wyjaśnia.

Wielofunkcyjne lekkie maszyny budowlane dla rolnika

W trakcie wystawy zostały również po raz pierwszy zaprezentowane lekkie maszyny budowlane New Holland. Co prawda na świecie producent miał już od dawna w swojej ofercie asortyment w tym segmencie, ale na rynku polskim jest to całkowita nowość. Co ważne – maszyny budowlane są dedykowane dla klientów z sektora rolniczego.

- To jest premiera nowego segmentu w naszym portfolio na polskim rynku. Uważamy, że jest duży potencjał i zapotrzebowanie w sektorze rolniczym na tego typu maszyny. Wciągu kilku miesięcy, na przełomie 2018 i 2019 roku, maszyny będą już mogły trafić do naszych klientów – zapewnia Łukasz Chęciński. 

Lada chwila w ofercie dealerów marki New Holland pojawi się pięć linii lekkich maszyn budowlanych: minikoparki gąsienicowe, miniładowarki gąsienicowe oraz kołowe o sterowaniu burtowym, kompaktowe ładowarki kołowe, koparko-ładowarki i duże ładowarki kołowe. Spośród wymienionych, na Agro Show można było zobaczyć trzy modele: miniładowarkę L218, koparko-ładowarkę B115C oraz kompaktową ładowarkę kołową W80C. Dwie ostatnie maszyny to modele o największym udźwigu i ciężarze roboczym.

Warto tu zwrócić uwagę na fakt, że w ciągu ostatnich 45 lat New Holland wyprodukował na świecie ponad ćwierć miliona miniładowarek o sterowaniu burtowym. - Liczymy na to, że przyjmą się one również w Polsce. 20 lat doświadczeń z polskimi klientami pokazuje, że ich potrzeby stale rosną. Rolnicy oczekują od nas coraz bardziej specjalistycznych maszyn, które pomogą im również w przeładunku, transporcie, ale też w innych pracach w gospodarstwie. Przykładowo, koparko-ładowarka pomoże w wielu uniwersalnych działaniach, za pomocą nie tylko ładowacza przedniego, ale również koparki. Jest też możliwość podpięcia do tych maszyn innego sprzętu, np. młota, świdra, albo kosiarki – wymienia Tomasz Dembiński, Specjalista ds. Relacji z Klientem New Holland.

Innowacyjny system w najnowszym kombajnie

Duże zainteresowanie wśród zwiedzających wzbudzał najnowszy kombajn CR9.80. Maszyna o imponujących gabarytach wyposażona jest w proaktywny system IntelliSense. Pozwala on na zwiększenie wydajności maszyny nawet o 20%. Dzięki zamontowanym na kombajnie czujnikom, system analizuje dane i sam na bieżąco reguluje konkretne ustawienia kombajnu.

- Często duże gospodarstwa mają problem z obsługą tak skomplikowanych i zaawansowanych technicznie maszyn. Brakuje kombajnistów z odpowiednim doświadczeniem i poziomem wiedzy. System InteliSense ułatwia pracę z maszyną i pozwala na maksymalne wykorzystanie jej potencjału nawet niedoświadczonym pracownikom. Cały proces ustawiania, regulacji kombajnu jest realizowany przez automatyczny system samouczący się. Jest to pierwszy na rynku proaktywny system dostępny w kombajnach – podkreśla Józef Dębski, Specjalista Produktowy ds. Kombajnów New Holland.

Więcej nowości na Agro Show

Wśród wymienionych wcześniej ciągników, na Agro Show zostały zaprezentowany dwie tegoroczne nowości. Pierwsza, która miała swoją premierę na wiosnę, to ciągnik T4S, który występuje w trzech wersjach o różnej mocy: 55, 65 i 75 KM. Świetnie nadaje się on jako ciągnik do mniejszych gospodarstw lub maszyna pomocnicza w tych większych gospodarstwach.

Swoją premierę na wystawie rolniczej miał również traktor T6 z najnowszą skrzynią biegów Dynamic Command. Podczas targów Agritechnica w Hanowerze w 2017 roku model ten zyskał tytuł Maszyny Roku 2018. Nowa skrzynia biegów jest automatyczna, 3-zakresowa z ośmioma biegami zmienianymi pod obciążeniem, może pracować w trybie automatycznym lub manualnym.

Dodatkowo, obok ciągników, po raz pierwszy na targach Agro Show pojawiły się również maszyny towarzyszące New Holland: kosiarki, zgrabiarki, przetrząsacze, pługi i kultywatory.

(rtr) Renata Struzik / informacja prasowa New Holland

reklama