Wydrukuj tę stronę
1/6

New Holland wprowadza nową serię ładowarek teleskopowych TH

Napisał  Lis 17, 2018

Nowa seria ładowarek teleskopowych TH to przede wszystkim większa gama modeli mająca spełnić wymagania mnogości zastosowań, jakie stawia im praca w gospodarstwie oraz nowa przekładnia z elektronicznym układem modulacji mająca zapewnić płynną zmianę biegów i kierunku jazdy.

Poszerzona i ulepszona oferta ładowarek teleskopowych o wysięgu od 6 do 9 metrów została uzupełniona przez New Holland Agriculture o nowe nazewnictwo i kolorystykę. Nowa „TH” to z języka angielskiego „Telescopic Handler”, czyli ładowarka teleskopowa, numeracja nawiązuje natomiast do głównych parametrów technicznych maszyny. Taka właśnie kombinacja w nazwie ma umożliwić szybką i prostą identyfikację ładowarek New Holland.

Nowa kolorystyka nawiązuje do innych maszyn żniwnych marki New Holland. We wnętrzu operator może teraz pracować w zmodyfikowanym fotelu. Nowa poszerzona gama modelowa zaczyna się od podstawowego oznaczonego literą S aż po wersję Elite, która jest dedykowana dla wielkoobszarowych hodowców bydła, firm świadczących usługi rolnicze oraz producentów biomasy.

Seria TH obejmuje aktualnie 6 modeli w 14 różnych wersjach. W wersji podstawowej oznaczonej literą S dostępne są model TH6.32 i TH7.32. Silnik o mocy 98 kW zapewnia wyśmienitą wydajność, a prosta specyfikacja pozwala utrzymać w ryzach koszty inwestycji – informuje New Holland

W wersji Classic ładowarki są oferowane z wysięgnikami o zasięgu 6, 7 oraz 9 metrów. Jest to rozwiązanie przydatne dla mniejszych hodowców bydła gdzie wybrane modele mogą być wykorzystane do typowych prac wykonywanych do tej pory ładowaczem czołowym na ciągniku.

Ładowarki TH wyposażono w blokadę mechanizmu różnicowego na osi tylnej, co zwiększa trakcję w trudnych warunkach, pompę hydrauliczną o zmiennej objętości skokowej, a także dwukierunkowy wentylator chłodzący.

Wersja Plus dedykowana jest hodowcom bydła i gospodarstwom mieszanym. Wśród funkcji zwiększających komfort pracy pojawiły się m.in. amortyzowany fotel, wysuwana kolumna kierownicy, system HVAC (ogrzewanie i klimatyzowanie kabiny). Dostępne są rózwnież hydrauliczne szybkozłącza, które pozwalają na szybkie i wygodne podłączanie narzędzi oraz reflektory z tyłu kabiny mające zwiększyć bezpieczeństwo pracy nocą.

Wersja Elite to maszyna przeznaczona dla wielkoobszarowych gospodarstw hodowlanych, firm świadczących usługi oraz producentów biomasy. Jest wyposażona w silniejszy silnik o mocy 107 kW i szereg dodatkowych zaawansowanych funkcji takich jak zawór spustowy ciśnienia w układzie hydraulicznym, podgrzewany amortyzowany fotel z wybudowanym elementami obsługowymi oraz reflektory z tyłu kabiny i na wysięgniku, które pozwalają pracować wydajnie również po zmierzchu.

Ładowarki teleskopowe serii TH mają teraz nową przekładnię napędową z elektronicznym układem modulacji, który zapewnia płynniejszą zmianę biegów i kierunku jazdy. Zastosowana w modelach S i Classic przekładnia 4x3 ma ułatwić jazdę na 3. biegu po pochyłościach oraz wykonywanie prac przy kiszonce na 2. biegu.

Zastosowana w modelach Plus i Elite przekładnia 6x3 posiada dwa tryby zmiany kierunku jazdy, co ułatwia pracę i zwiększa wydajność, oraz tryb automatyki drogowej. Modele Elite posiadają dodatkowy tryb automatyki zmiany biegów i kierunku jazdy, co może wpłynąć na wygodę i wydajność przy pracach wykonywanych gospodarstwie, zwłaszcza na np. placach manewrowych.

(rtr) jp / źródło: New Holland