17.9°C

partnerzy:

reklama
1/5

URSUS: Twoja legendarna 60-tka może już odetchnąć…

Napisał  Gru 26, 2018

Takim hasłem firma Ursus zachęca do kupna modelu C-360 w nowej odsłonie. Modyfikacji dokonano też w ciągnikach C-335 oraz C-350. Każdy rolnik w Polsce zna model C-360, którego produkcja rozpoczęła się w 1976 roku i trwała do 1994 r. Przez 18 lat wyprodukowano 282 000 egzemplarzy.

Symbol C-360 noszą też ciągniki rolnicze produkowane obecnie przez URSUS S.A. i jak informuje producent przeszły one niedawno szereg modyfikacji, które widać na pierwszy rzut oka, bowiem już na pierwszy rzut oka widać, że zmienił się kształt i wygląd maski oraz oświetlenia.

Twoja legendarna 60-tka może już odetchnąć… Nadchodzi nowoczesny i gotowy do pracy następca! Nowe spojrzenie na rolnictwo idzie w parze z udogodnieniami jakie przynoszą technologia i prostota wykonania. Ten ciągnik idealnie sprawdzi się w małych jak i w dużych gospodarstwach jako ciągnik nie tylko pomocniczy. Przedni napęd nie raz zaskoczy swoją siłą i precyzją. Świetna manewrowość to wizytówka nowej 60-tki, Ciągnik URSUS C-360 to idealna propozycja dla naszych klientów, ceniących sobie niezawodność, oszczędność i uniwersalność zastosowań – zachwala firma URSUS S.A. zmodyfikowaną „sześćdziesiątkę”.

Przednia oś z przekładnią kątową pozwala na uzyskanie promienia skrętu wynoszącego 2890 mm.

– Twoja legendarna 60-tka może już odetchnąć – nadchodzi nowoczesny i gotowy do pracy następca! – zachęca producent.

Silnik w C-360 to turbodoładowana, wolnossąca, 4-cylindrowa jednostka o pojemności 2286 cm3, mocy 60 koni mechanicznych przy 2600 obr./min. Masa ciągnika wynosi 1968 kg, a maksymalny udźwig podnośnika hydraulicznego to 1650 kg.

Wyposażenie standardowe C-360 to m.in. dwa złącza hydrauliki tylnej, zaczep dolny i tylny podnośnik z końcówkami hakowymi.

Na liście wyposażenia opcjonalnego znalazła się klimatyzacja, przedni TUZ, obciążniki przednie i tylne, trzy sekcje hydrauliki tylnej i opony typu Garden.

Przekładnia w C-360 to 12x12 z rewersem synchronizowanym, sprzęgło jednotarczowe suche oraz tylny most z blokadą mechaniczną i zwolnicami portalowymi. Prędkość maksymalna tego niewielkiego ciągnika 32,2 km/h. Wyposażono go też w niezależny i załączany elektro-hydraulicznie wałek odbioru mocy (WOM) o prędkości 540/1000 obr./min.

Słupkowa, nowoczesna kabina nadaje przestrzenności tej małej maszynie o długości 3511 mm, szerokości 1650 mm i wysokości 2500 mm. Jak zapewnia producent wszystkie elementy sterowania są pod ręką operatora, przy zachowaniu dobrej ergonomii. Wysoka pozycja fotela ma dawać poczucie kontroli i wygody. Ciągnik ma nisko umieszczoną maskę, co ma ułatwić pracę z ładowaczem czołowym oraz nie ograniczać widoczności podczas wykonywania precyzyjnych zabiegów agrotechnicznych.

(rtr) pp / źródło: URSUS S.A.

Najnowsze filmy

Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail

Slide thumbnail

Slide thumbnail
Slide thumbnail
reklama