fbpx
1/14

New Holland zasilany metanem z nagrodą Good Design Award 2018

Napisał  Sty 12, 2019

Prestiżowa nagroda Good Design® Award 2018 została przyznana firmie New Holland za koncepcyjny ciągnik zasilany metanem. Nagroda jest przyznawana przez Chicago Athenaeum - Muzeum Architektury i Wzornictwa oraz Europejskiego Centrum Architektury i Urbanistyki.

Międzynarodowe jury konkursu Good Design®, składające się z profesjonalistów z branży projektowania, wiodących specjalistów z branży, dziennikarzy i krytyków zajmujących się designem, nagrodziło koncepcyjny ciągnik Methane Powered zasilany metanem.

Traktor koncepcyjny New Holland był jednym z projektów wybranych przez jury na podstawie rekordowej liczby zgłoszeń od wiodących światowych producentów oraz firm zajmujących się designem i wzornictwem przemysłowym z ponad 47 krajów.

Nagroda jest przyznawana za najbardziej innowacyjne i nowatorskie projekty przemysłowe, produktowe i wzornicze produkowane na całym świecie, a wybór opiera się na kryteriach jakości, designu, funkcjonalności i estetyki. Jako zdobywca nagrody, ciągnik zostanie zaprezentowany w Roczniku Good Design na rok 2018-2019.

– Ta prestiżowa nagroda jest wyrazem innowacyjnego i pionierskiego podejścia firmy New Holland do futurystycznego projektowania: zastosowania zaawansowanych technologicznie materiałów w celu poprawy środowiska pracy, a połączenie doskonałej widoczności w pełni przeszklonej kabinie, ergonomii oraz intuicyjności pokazuje wizję New Holland dotyczącą przyszłości konstruowania ciągników rolniczych. Traktor koncepcyjny zasilany metanem przesuwa granice technologii paliw alternatywnych i rolnictwa, dostarczając najnowocześniejsze rozwiązania dla zrównoważonego i wydajnego rolnictwa – skomentował wyróżnienie Carlo Lambro, prezes firmy New Holland.

W ciągniku koncepcyjnym napędzanym metanem, zespół projektantów CNH Industrial prezentuje całkowicie zintegrowane podejście do projektowania, w którym maska, przednie i tylne błotniki oraz zbiornik paliwa tworzą spójną linie nadwozia i stylowy wygląd. Oszklenie typu "wrap-around" zapewnia widoczność w zakresie 360 ​​stopni, zwiększając powierzchnię przeszklenia o 20% w porównaniu ze standardowymi ciągnikami.

Kopułowy dach z w pełni zintegrowanym odbiornikiem Precision Land Management jako pierwszy ciągnik na rynku zapewnia całkowicie panoramiczny widok. Wnętrze kabiny zapewnia bezproblemowe środowisko pracy, ze wszystkimi niezbędnymi elementami sterującymi w zintegrowanym podłokietniku z dodatkowymi parametrami sterowanymi przez interaktywny wyświetlacz pod sufitem.

New Holland's Methane Powered Concept Tractor oferuje układ napędowy wykorzystujący przełomową, wydajną technologię spalania opracowaną specjalnie do zastosowań w rolnictwie przez FPT Industrial, markę CNH Industrial, która jest pionierem w dziedzinie trakcji gazowej od ponad 20 lat. 6-cylindrowy silnik z metanem w układzie NEF zapewnia taką samą moc i moment obrotowy, jak jego standardowy odpowiednik z silnikiem diesla, a także oszczędność kosztów eksploatacji rzędu nawet 30% i zmniejszenie hałasu o około 50%.

W rzeczywistych warunkach terenowych, ciągnik koncepcyjny zasilany metanem wytwarza co najmniej 10% mniej CO2 i redukuje całkowite emisje o 80% w porównaniu ze standardowym ciągnikiem z silnikiem diesla. Jego efektywność środowiskowa jest jeszcze większa, gdy jest zasilany biometanem wytwarzanym z resztek pożniwnych i odpadów z upraw roślin energetycznych, co przekłada się na praktycznie zerową emisję CO2.

– Traktor napędzany metanem stanowi ważne ogniwo, które zamyka pętlę w cyklu energetycznym Energy Independent Farm™, wykorzystując energię wytworzoną z ziemi i odpadów, dzięki czemu wizja New Holland dotycząca zrównoważonej przyszłości rolnictwa jest dziś możliwa do osiągnięcia – informuje w komunikacie prasowym firma New Holland.

(rtr) pp / informacja prasowa New Holland

Udostępnij:

Skomentuj

Rolnictwo to jeden z najdynamiczniej rozwijających się sektorów gospodarki. Z tego względu osoby działające na tym obszarze ciągle spotykają jakieś zmiany, za którymi samemu niekiedy trudno nadążyć. Właśnie w tym celu powstał portal rolniczy Okiem Rolnika. Udostępniamy wieści dotyczące najbardziej interesujących tematów, sprawdzamy otrzymane informacje oraz kondensujemy je w artykuły, które w przystępny sposób dostarczają wiadomości rolnikom. Dzięki temu nie muszą szukać tekstów na innych portalach niezwiązanych z tym obszarem. Wystarczy, że wejdą na naszą stronę - Okiem Rolnika to rzetelne źródło wszystkich informacji, które pojawiają się w obszarze rolnictwa.

Okiem Rolnika - Twoje źródło wiadomości rolniczych

Portal Okiem Rolnika tworzą osoby, którzy zbierają wiadomości z Polski i innych krajów dotyczące interesujących treści. Śledząc naszą stronę, będziesz na bieżąco ze wszystkimi aktualizacjami w prawie, zmianami na rynkach, spadkami i wzrostami wynagrodzeń, dofinansowań oraz cen produktów bądź sprzętu, chorobami atakującymi rośliny oraz zwierzęta, a także wpływie sytuacji politycznej na polskie i zagraniczne rolnictwo. Ponadto udostępniamy informacje na temat aktualnych wydarzeń.

Dostarczamy również wiedzy początkującym, jak i doświadczonym rolnikom w zakresie wielu różnych kwestii, jak uprawa roli, hodowla zwierząt, skup płodów rolnych, użytkowanie maszyn czy dofinansowania systemów montowanych w gospodarstwach. Z nami nie musisz obawiać się żadnego tematu - wszystko, czego potrzebujesz, znajdziesz na portalu Okiem Rolnika. Dbają o to osoby z pasji do rolnictwa.

Nie ograniczamy się jednak jedynie do tematów okołorolniczych. Na naszym portalu znajdziesz także teksty dotyczące zdrowia i wpływu różnych składników na organizmy zwierząt oraz ludzi, motoryzacyjnych nowinek czy innowacji z zakresu elektroniki. Połączenie wielu różnych tematów sprawia, że Okiem Rolnika ma nie tylko charakter informacyjny, ale również dydaktyczny oraz rozrywkowy.