25.3°C

reklama
1/8

Massey Ferguson: rozbudowa fabryki i nowe modele ciągników

Napisał  Sty 27, 2019

AGCO rozbudowuje Globalne Centrum Doskonalenia Inżynierii i Produkcji Ciągników Massey Ferguson w Beauvais. AGCO – producent ciągników rolniczych, ogłosił plany rozbudowy zakładu w Beauvais. Plany te są częścią długoterminowej strategii rozwoju Massey Ferguson, polegającej na nabyciu i przekształceniu sąsiedniego zakładu, wcześniej znajdującego się w posiadaniu firmy Froneri, która go obsługiwała i która ogłosiła jego zamknięcie w dniu 10 października 2018 roku.

Proponowane nabycie zostało ogłoszone podczas uroczystej ceremonii otwarcia Beauvais 3, lokalizacji o powierzchni 8 ha z budynkiem o powierzchni 30 000 m², w którym znajduje się nowe centrum logistyczne Massey Ferguson. Inwestycja w kwocie dwóch milionów euro pozwoliła na utworzenie 103 nowych miejsc pracy.

AGCO zepwnia, że był tylko pierwszy krok. Planowany zakup zakładu Froneri o powierzchni 15,7 ha, który obejmuje 4,5 ha budynków, sygnalizuje silny apetyt AGCO na kontynuowanie inwestycji, umożliwiających marce Massey Ferguson zaspokojenie rosnącego zapotrzebowania na ciągniki rolnicze.

Po zrealizowaniu planu ekspansji, Centrum Doskonalenia Inżynierii i Produkcji Massey Ferguson w Beauvais obejmie obszar o łącznej powierzchni 54 ha i będzie zatrudniać do 2500 osób, w tym w ramach spółki joint venture GIMA i AGCO Finance. Dodatkowa przestrzeń pozwoli AGCO na wprowadzenie na rynek szeregu nowych maszyn rolniczych, co jest kluczowym elementem planów rozwoju firmy. Pozwoli również na to, by dostawcy pozostawali w pobliżu, aby ułatwić bardziej efektywne podejście do produkcji „just in time”, co pomoże zwiększyć wartość w całym procesie produkcj. Efektywniejsza konstrukcja obiektu ostatecznie przyczyni się do zwiększenia wartości i zdolności AGCO do dalszego inwestowania w zakład w przyszłości. – informuje AGCO w komunikacie prasowym. Podczas ceremonii otwarcia nowego centrum logistycznego Massey Ferguson „Beauvais 3” na początku stycznia Thierry Lhotte wiceprezes i dyrektor marki na na Europę Bliski Wschów, powiedział: - Oficjalne otwarcie Beauvais 3 jest tylko jednym z pierwszych kamieni milowych w „MF Growing Together 5” – pięcioletnim programie rozwoju marki. Zlokalizowany bezpośrednio pomiędzy nowym Centrum Logistycznym Beauvais 3 i Głównym Zakładem, zakład Froneri oferuje AGCO i Massey Ferguson możliwości realizacji planów rozwoju, wcześniej ograniczonych brakiem przestrzeni. Projekt ten stworzy warunki rewitalizacji działalności gospodarczej obszaru poprzez tworzenie nowych miejsc pracy m.in. dla pracowników Froneri Beauvais, którzy stracą pracę w wyniku zamknięcia tego zakładu – po przejściu zwykłego procesu rekrutacji w AGCO.

Thierry Lhotte powiedział też, że w ciągu ostatnich sześciu lat w Beauvais zainwestowano ponad 300 milionów euro, a strategia rozwoju marki zyskuje na sile, co czego przyczynia się bliskość i dostępność wykwalifikowanej siły roboczej, co sprawia, że potencjalna transakcja jest jeszcze bardziej przekonująca.Od 2015 roku Massey Ferguson wprowadził na rynek 14 nowych linii ciągników rolniczych, a według zapewnień producenta kolejnych 14 zostanie zrealizowanych do 2023 roku.Jeden ujednolicony kampus w Beauvais ma objąć cały proces projektowania, budowy, testów i produkcji nowych modeli. AGCO deklaruje, że produkcja zakładu ma zostać podniesiona do 18 000 ciągników rocznie.

Produkcja w jednej lokalizacji ma pomóc rekonfigurację kompleksu jako powiększonego centrum doskonalenia inżynierii i produkcji ciągników, zapewniając przestrzeń niezbędną do poprawy jakości, przyspieszenia badań i wdrażania innowacji. Pozwoli to również przenieść działania w zakresie Inżynierii i Zaopatrzenia, które obecnie zlokalizowane są w zatłoczonych zakładach wewnątrz i poza istniejącym kompleksem Beauvais.

(rtr) pp / AGCO

reklama