fbpx
1/7

New Holland: nowa seria ładowarek TH

Napisał  Lut 24, 2019

Większa gama modeli wychodzi naprzeciw wymogom różnych prac wykonywanych w gospodarstwie. Mają nową przekładnię z elektronicznym układem modulacji zapewnia płynną zmianę biegów i kierunku jazdy.

New Holland Agriculture poszerza i ulepsza swoją ofertę ładowarek teleskopowych o wysięgu od 6 do 9 metrów, wprowadzając przy tym nowe nazewnictwo i kolorystykę. Nowa nazwa składa się z liter TH (ang. „Telescopic Handler” - ładowarka teleskopowa) i numeru nawiązującego do głównych parametrów technicznych maszyny.

Połączenie tych dwóch elementów umożliwia szybką i prostą identyfikację produktu, co wyróżnia maszyny marki New Holland. Nowa kolorystyka w żółtym kolorze jest odbiciem kolorystyki innych maszyn żniwnych marki New Holland, nawiązując tym samym do ich renomy, natomiast ciemny szary kolor dolnej części maszyny symbolizuje solidność i siłę. Zmodyfikowano również wnętrze, wprowadzając nowe wzornictwo fotela.

Poszerzona o większą ilość modeli i wersji, seria ładowarek teleskopowych TH została stworzona z myślą o potrzebach różnego rodzaju gospodarstw rolniczych i obejmuje modele od podstawowego oznaczonego literą S aż po wersję Elite, która jest idealną maszyną dla wielkoobszarowych hodowców bydła, firm świadczących usługi rolnicze oraz producentów biomasy - mówi Sean Lennon, dyrektor działu ciągników.

Większa gama modeli wychodzi naprzeciw wymogom różnych prac wykonywanych w gospodarstwie – zapewnia producent

Seria TH obejmuje aktualnie 6 modeli w 14 różnych wersjach. W wersji podstawowej oznaczonej literą S dostępne są model TH6.32 i TH7.32. Silnik o mocy 98 kW zapewnia wyśmienitą wydajność, a prosta specyfikacja pozwala utrzymać w ryzach koszty inwestycji.

Wersja Classic, w której są oferowane modele z wysięgnikami o zasięgu 6, 7 oraz 9 metrów, jest świetnym rozwiązaniem dla mniejszych hodowców bydła gdzie wybrane modele mogą być wykorzystane do typowych prac wykonywanych do tej pory ładowaczem czołowym na ciągniku.

Ładowarki TH są wyposażone w blokadę mechanizmu różnicowego na osi tylnej, zwiększającą trakcję w trudnych warunkach, pompę hydrauliczną o zmiennej objętości skokowej i dwukierunkowy wentylator chłodzący.

Wersja Plus została opracowana specjalnie z myślą o hodowcach bydła i gospodarstwach mieszanych. Posiada ona szereg funkcji zwiększających komfort pracy takich jak min. amortyzowany fotel, wysuwana kolumna kierownicy, system HVAC (ogrzewanie i klimatyzowanie kabiny).

Dodatkowo dostępne są hydrauliczne szybkozłącza pozwalające na szybkie i wygodne podłączanie narzędzi oraz reflektory z tyłu kabiny zwiększające bezpieczeństwo pracy nocą.

Wersja Elite jest idealną maszyną dla wielkoobszarowych gospodarstw hodowlanych, firm świadczących usługi oraz producentów biomasy.

Posiada ona silniejszy silnik o mocy 107 kW i szereg dodatkowych zaawansowanych funkcji takich jak zawór spustowy ciśnienia w układzie hydraulicznym, podgrzewany amortyzowany fotel z wybudowanym elementami obsługowymi oraz reflektory z tyłu kabiny i na wysięgniku, pozwalające pracować wydajnie również po zmierzchu.

Nowa przekładnia z elektronicznym układem modulacji zapewnia płynną zmianę biegów

W ładowarkach teleskopowych serii TH zastosowano nową przekładnią napędową z elektronicznym układem modulacji, zapewniającym płynniejszą zmianę biegów i kierunku jazdy. 

Zastosowana w modelach S i Classic przekładnia 4x3 ułatwia jazdę na 3. biegu po pochyłościach oraz wykonywanie prac przy kiszonce na 2. biegu. Zastosowana w modelach Plus i Elite przekładnia 6x3 posiada dwa tryby zmiany kierunku jazdy, co ułatwia pracę i zwiększa wydajność, oraz tryb automatyki drogowej. Modele Elite posiadają dodatkowy tryb automatyki zmiany biegów i kierunku jazdy, co jeszcze bardziej wpływa na wygodę i wydajność przy pracach wykonywanych na podwórzu.

Model

Wersja

Moc maks. (kW)

Przekładnia Powershift

Mechanizm różnicowy
osi tylnej

Kąt zrzucania

Pompa
hydrauliczna

TH6.32

S

98

4x3

Otwarty

128°

Zębata

Classic

98

4x3

O ograniczonym poślizgu

142°

Z regulacją przepływu

TH6.36

Plus

98

6x3

O ograniczonym poślizgu

142°

Z regulacją przepływu

Elite

107

6x3

O ograniczonym poślizgu

142°

Z regulacją przepływu

TH7.32

S

98

4x3

Otwarty

128°

Zębata

Classic

98

4x3

O ograniczonym poślizgu

142°

Z regulacją przepływu

Plus

98

6x3

O ograniczonym poślizgu

142°

Z regulacją przepływu

TH7.37

Classic

98

4x3

O ograniczonym poślizgu

142°

Z regulacją przepływu

Plus

98

6x3

O ograniczonym poślizgu

142°

Z regulacją przepływu

Elite

107

6x3

O ograniczonym poślizgu

142°

Z regulacją przepływu

TH7.42

Plus

98

6x3

O ograniczonym poślizgu

142°

Z regulacją przepływu

Elite

107

6x3

O ograniczonym poślizgu

142°

Z regulacją przepływu

TH9.35

Classic

98

4x3

O ograniczonym poślizgu

142°

Z regulacją przepływu

Plus

98

4x3

O ograniczonym poślizgu

142°

Z regulacją przepływu

 

(rtr) pp

Udostępnij:

Skomentuj

Rolnictwo to jeden z najdynamiczniej rozwijających się sektorów gospodarki. Z tego względu osoby działające na tym obszarze ciągle spotykają jakieś zmiany, za którymi samemu niekiedy trudno nadążyć. Właśnie w tym celu powstał portal rolniczy Okiem Rolnika. Udostępniamy wieści dotyczące najbardziej interesujących tematów, sprawdzamy otrzymane informacje oraz kondensujemy je w artykuły, które w przystępny sposób dostarczają wiadomości rolnikom. Dzięki temu nie muszą szukać tekstów na innych portalach niezwiązanych z tym obszarem. Wystarczy, że wejdą na naszą stronę - Okiem Rolnika to rzetelne źródło wszystkich informacji, które pojawiają się w obszarze rolnictwa.

Okiem Rolnika - Twoje źródło wiadomości rolniczych

Portal Okiem Rolnika tworzą osoby, którzy zbierają wiadomości z Polski i innych krajów dotyczące interesujących treści. Śledząc naszą stronę, będziesz na bieżąco ze wszystkimi aktualizacjami w prawie, zmianami na rynkach, spadkami i wzrostami wynagrodzeń, dofinansowań oraz cen produktów bądź sprzętu, chorobami atakującymi rośliny oraz zwierzęta, a także wpływie sytuacji politycznej na polskie i zagraniczne rolnictwo. Ponadto udostępniamy informacje na temat aktualnych wydarzeń.

Dostarczamy również wiedzy początkującym, jak i doświadczonym rolnikom w zakresie wielu różnych kwestii, jak uprawa roli, hodowla zwierząt, skup płodów rolnych, użytkowanie maszyn czy dofinansowania systemów montowanych w gospodarstwach. Z nami nie musisz obawiać się żadnego tematu - wszystko, czego potrzebujesz, znajdziesz na portalu Okiem Rolnika. Dbają o to osoby z pasji do rolnictwa.

Nie ograniczamy się jednak jedynie do tematów okołorolniczych. Na naszym portalu znajdziesz także teksty dotyczące zdrowia i wpływu różnych składników na organizmy zwierząt oraz ludzi, motoryzacyjnych nowinek czy innowacji z zakresu elektroniki. Połączenie wielu różnych tematów sprawia, że Okiem Rolnika ma nie tylko charakter informacyjny, ale również dydaktyczny oraz rozrywkowy.