fbpx
1/5

Ciągnik rolniczy VALTRA serii A HiTech 4 z tytułem „Maszyna Roku”

Napisał  Lut 27, 2019

Valtra świętuje dodanie kolejnego tytułu do swojej imponującej listy nagród przyznanych maszynom czwartej generacji podczas SIMA Show 2019 w Paryżu. Nowe modele HiTech 4 serii A zdobyły tytuł „Maszyny roku” w kategorii traktorów o mocy poniżej 150 KM.

Tego wyboru dokonało 24 dziennikarzy reprezentujących niemalże trzydzieści magazynów rolniczych i publikacji on-line z całej Europy. „Maszyna roku” to jedna z najbardziej prestiżowych nagród w branży mechanizacji rolnictwa przyznawana za znaczące innowacje w dziedzinie technologii i wydajności.

„Ciągłe uznanie i liczba nagród jakie zdobyły nasze traktory 4-tej generacji są absolutnie oszałamiające. Nasze maszyny zdobyły uznanie w oczach niezależnych ekspertów i naszych klientów ze względu na ich budowę, ale przede wszystkich łatwość użytkowania. Postrzegamy ten sukces jako wynik ciągłej ścisłej współpracy z naszymi klientami” - komentuje Mikko Lehikoinen, Vice-Prezes ds. Marketingu w Valtra EME.

Wprowadzone na rynek w styczniu tego roku nowe modele z serii A: A104 i A114 HiTech 4, oferują nowy poziom komfortu i wydajności. Nowa przekładnia 16 + 16R została zaprojektowana tak, by umożliwiała wygodne użytkowanie ciągnika, przyjemność prowadzenia i minimalizację konieczności użycia pedału sprzęgła.

Przekładnia ma cztery zakresy, każdy z czterema prędkościami. W głównym zakresie roboczym od 4 do 12 km/h dostępnych jest sześć prędkości. Szereg automatycznych i wstępnie zaprogramowanych funkcji pozwala operatorom skupić się na maszynie i środowisku pracy, podczas gdy traktor zajmuje się resztą. Opcjonalna mechaniczna amortyzacja kabiny oferuje zwiększony poziom komfortu dla operatora, a monitorowanie pracy traktora jest teraz jeszcze prostsze dzięki zupełnie nowej desce rozdzielczej.

Przed zdobyciem tego ostatniego wyróżnienia seria A zdobyła już szereg nagród. Seria ta uzyskała tytuł Maszyny Roku 2017 i zdobyła nagrodę Red Dot Design 2018 w kategorii „Pojazdy komercyjne”.

(rtr) pp / AGCO

Udostępnij:

Skomentuj