fbpx
1/5

Nowe modele ciągników New Holland T6

Napisał  Mar 02, 2019

New Holland Agriculture poszerza renomowaną serię ciągników T6 o nowe modele z 6-cylindrowym silnikiem T6.180 Auto Command™, T6.180 Dynamic Command™ i T6.160 Electro Command™

Producent podkreśla, że nowe modele ciągnika T6 potwierdzają supremację marki New Holland w segmencie ciągników z 6-cylindrowym silnikiem 

Maksymalna skuteczność i wydajność dzięki systemowi zarządzania prędkością jazdy GSM II, wzbogaceniu układu sekwencjonowania skrętu na uwrociach (HTS II) o system IntelliTurn™ oraz magistrali ISOBUS.

New Holland Agriculture powiększa szeroką gamę ciągników T6 o trzy nowe modele z 6-cylindrowym silnikiem: T6.180 Auto Command™ i T6.180 Dynamic Command™ – które będą miały swój debiut na francuskim rynku podczas targów SIMA – oraz nowy model T6.160 Electro Command – który na paryskich pokazach po raz pierwszy zostanie zaprezentowany publiczności.

Sean Lennon, dyrektor działu ciągników, mówi: „New Holland szczyci się chlubną tradycją lidera w tym segmencie, oferując wiele unikatowych maszyn,. Nowy, wszechstronny model z 6-cylindrowym silnikiem pozwala wznieść się na wyższy poziom wydajności dzięki zwiększonemu momentowi obrotowemu oraz możliwości hamowania silnikiem, a ponadto większej stabilności. Aktualnie nasi klienci mogą wybierać spośród szerokiej oferty ciągników T6 i znaleźć model, który sprosta wymogom ich gospodarstwa.”

New Holland T6 w ocenie rolników

Ciągnik rolniczy New Holland T6 rolnicy oceniają pozytywnie, jednak wskazują, że warto zainwestować w wersję z 6-cylindrowym silnikiem przy tak dużych gabarytach i ciężarze traktora.

Na Forum Okiem Rolnika rozgorzała gorąca dyskusja na temat ciągnika rolniczego New Holland T6. Jeden z użytkowników zapytał o opinię na temat tej maszyny.

- Weź sobie T6 165 KM. Zapas mocy Ci się przyda. Tylko 6-cylindrowy – radzi Mariusz.

- Jak na 100 KM to ok. Silnik powinien mieć 96 KW. Ale jak to NH rzadko trzyma założenia :) silny podnośnik, klima i wspomaganie oraz napęd sprawiają że jestem zadowolony, oczywiście zdał by się lepszy fotel niż standardowy pneumatyczny – ocenia Bronisław.

- Tylko 6 cylindrów w takim gabarycie – radzi Paweł.

- Jestem posiadaczem od 2019 roku, jestem zadowolony, podnośnik mocny w 4 pługach obrotowych na 3, 4 klasie nie ma co robić, minusem jest to, że silnik mógł być 6-garowy. No ogólnie w tym momencie nie zamienił bym go na nic innego jeśli chcesz jakieś szczegółowe info zapraszam na pv – ocenia Dawid.

- Mam od kwietnia 2021. 1900 h zrobione. Na początku do 500 h chciałem go spalić. Potem gdy awarie już nie występowały leje się paliwo i robi cały czas. Moc zwiększona na 140 KM i skrzynia na 53 rozblokowana. Moge polecić – ocenia Dawid.

- Wszyscy tak stękają i narzekają na te New Holland ale od 10 lat traktory New Holland w Polsce są na pierwszym miejscu w sprzedaży!!! To chyba tylko stękacze bez pieniędzy na te traktory narzekają – napisał Marcin.

- Ile taki kosztuje w tych czasach? – pyta Arek

- Nam T5.120 electrocommand z turem i tuzem wyliczyli na 405.000 brutto i to w czerwcu, więc możliwe że pod 500.000 netto ta t6 – podsumowuje Adam.

Mariaż mocnego 6-cylindrowego silnika i wyróżnionych nagrodami przekładni Auto Command i Dynamic Command


Nowe modele z 6-cylindrowym, potężnym silnikiem NEF o pojemności skokowej 6,7 l pozwalają osiągnąć nowy poziom wydajności w serii T6. Renomowany silnik NEF już od dawna jest stosowany z powodzeniem w ciągnikach serii T7.

Nowy silnik cechuje wysoka sprawność dzięki optymalizacji procesu spalania bez recyrkulacji gazów spalinowych (brak EGR). Zastosowanie w silniku opatentowanego i bezobsługowego układu neutralizacji spalin Hi-eSCR umożliwia spełnienie wymogów normy Stage IV. 

Zastosowany w modelu T6.180 6-cylindrowy silnik rozwija nawet o 12% wyższy moment obrotowy niż 4-cylindrowe silniki, przy niskiej prędkości obrotowej, co jest szczególnie przydatne podczas prac wymagających dużej siły uciągu. Wyższy moment obrotowy w średnim zakresie prędkości, poprawia również osiągi silnika przy pracach typowo transportowych i polowych, redukując przy tym zużycie paliwa

Ponadto większa pojemność skokowa nowego silnika zapewnia o 50% większą moc hamowania niż w przypadku 4-cylindrowego silnika. To wszystko wpływa na wyższą skuteczność hamowania silnikiem podczas jazdy z górki, przy wykonywaniu prac polowych i transportowych.

Zarówno w modelach z 4-, jak i 6-cylindrowym silnikiem dostępna jest opcja hamulca wydechowego, zwiększającego o dodatkowe 24% wydajność hamowania silnikiem

Nowe modele ciągnika T6 potwierdzają supremację marki New Holland w segmencie ciągników z 6-cylindrowym silnikiem

Wprowadzając na rynek nowe modele T6 New Holland potwierdza swoją tradycyjną pozycję lidera w segmencie ciągników z 6-cylindrowym silnikiem o mocy od 100 do 150 KM. Nawiązuje ona do bogatej tradycji sięgającej czasów ciągników serii Ford 10 i 40 aż po wprowadzony w 2013 r. model T6. Aktualnie New Holland jest jedynym producentem posiadającym w tym segmencie ciągnik z 6-cylindrowym silnikiem.

Model

Liczba cylindrów

T6 Electro Command

T6 Dynamic Command

T6 Auto Command

Moc maksymalna (KM)

Moc znamionowa (KM)

(* z funkcją EPM)

T6.125

4

X

125

116

T6.145

4

X

X

X

145*

116

T6.155

4

X

X

X

155*

125

T6.165

4

X

X

X

165*

135

T6.160

6

NOWOŚĆ

165*

135

T6.175

4

X

X

X

175*

145

T6.180

6

X

NOWOŚĆ

NOWOŚĆ

175*

145

Maksymalna skuteczność i wydajność dzięki systemowi zarządzania prędkością jazdy, wzbogaceniu układu skręcania na uwrociach (HTS II) o system IntelliTurn™ oraz magistrali ISOBUS

Zarządzanie prędkością jazdy II


Na targach SIMA, marka New Holland zaprezentuje nowy układ zarządzania prędkością jazdy GSM II, dodatkowo zwiększający sprawdzoną już i najlepszą w tej klasie wydajność ciągnika T6 Dynamic Command. Pierwsza wprowadzona na rynek wersja układu zarządzania prędkością jazdy GSM wprowadziła do ciągników z przekładnią Powershift logikę sterowania spotykaną w przekładniach bezstopniowych. 

Obecna, druga generacja pakietu sterowania GSM II, dostępnego wyłącznie w ciągnikach New Holland zapewnia ciągnikom New Holland Dynamic Command nowe, unikalne funkcje przy jednoczesnym zachowaniu charakterystyki pierwotnej wersji układu GSM, zwiększając tym samym jego wydajność.

Interfejs jest podobny do tego stosowanego w ciągniku Auto Command – z regulacją prędkości za pośrednictwem ergonomicznej dźwigni wielofunkcyjnej CommandGrip™. Nastawy prędkości docelowej umiejscowione są pod kciukiem tzw. tempomat, wszystkie te parametry widoczne są na przejrzystym i funkcjonalnym wyświetlaczu.

Układ zapewnia możliwość regulacji osiągów pod kątem optymalizacji mocy/wydajności lub oszczędności paliwa. Układ GSM II współpracuje zarówno z narzędziami napędzanymi, jak i nienapędzanymi przez WOM. Zarówno w trybie polowym, jak i drogowym, dostępna jest opcja automatycznej zmiany kierunku jazdy.

Ten wariant jest montowany fabrycznie lub jest do odblokowania w modelach T6 Dynamic Command z zainstalowanym monitorem IntelliView IV i pełną wersją dźwigni CommandGrip.

Połączenie układu HTS II i IntelliTurn


Klienci użytkujący ciągnik T6 Auto Command i T6 Dynamic Command z systemem IntelliTurn będą dysponować opcją automatycznego uruchamiania funkcji HTS II. Dostępna jest nowa opcja konfiguracji, która w przypadku stosowania układu wraz z systemem IntelliTurn wyzwala uruchomienie funkcji HTS II na podstawie odległości od granicy pola. Połączenie tych dwóch funkcji umożliwia całkowitą automatyzacją skrętu na końcu rzędu i sekwencjonowanie funkcji narzędzia, zapewniając efektywne i jednolite wykańczanie rzędów w obrębie całego pola. 

Dostępność magistrali ISOBUS
Modele ciągników T6 Auto Command i Dynamic Command można zamówić z magistralą ISOBUS klasy 3, która umożliwia komunikację pomiędzy narzędziem a ciągnikiem i tym samym sterowanie WOM-em wraz z układem tylnego zawieszenia, układem EHR, układem kierowniczym, prędkością jazdy oraz przednim TUZ+WOM. 

Jeśli np. do ciągnika będzie podłączona prasa rolująca marki New Holland z systemem IntelliBale™, to w czasie pracy prasa sama zatrzyma ciągnik po zrolowaniu beli, wyrzuci ją i zamknie tylną klapę. Operator będzie musiał tylko nacisnąć przycisk zmiany kierunku jazdy, aby powrócić do belowania.

(rtr) pp / informacja prasowa Case IH

Udostępnij: