188,9ha w 8 godzin - John Deere 6250R ze zgrabiarką czterokaruzelową ustanowił rekord fot. John Deere

188,9ha w 8 godzin - John Deere 6250R ze zgrabiarką czterokaruzelową ustanowił rekord

Napisał  Wrz 12, 2019

Ciągnik John Deere 6250R wyposażony w zgrabiarkę czterokaruzelową Kuhn Gyrorake GA 15131 o szerokości roboczej od 9,50 do 14,70 m ustanowił nowy rekord świata w zgrabianiu - 188,9 ha trawy na czterech różnych polach w zaledwie osiem godzin. Lekka waga, wytrzymałość i „inteligentne” cechy ciągnika utrzymały wydajność na najwyższym poziomie, nawet w pagórkowatych warunkach.

Rekord świata ustanowiono na farmie mleczarskiej w regionie Jutlandii Środkowej w Danii. Rekord został zatwierdzony przez centrum testowe DLG po przeprowadzeniu w trakcie próby kilku pomiarów punktowych. Potwierdzono jakość paszy, a także średnią wydajność na poziomie 23,6 ha na godzinę.

Ciągnik John Deere 6250R potwierdził, jak istotne dla amerykańskiego producenta jest stałe podnoszenie wydajności. Dzięki dodatkowej mocy dostarczanej z systemu inteligentnego zarządzania mocą ten flagowy ciągnik serii 6R zapewniał do 300 KM (maksymalna moc z IPM) w pagórkowatych warunkach terenowych.

Przy masie 9.3t bez dodatkowego obciążenia ciągnik generuje więcej mocy niż którykolwiek inny w tej kategorii wagowej oraz prezentuje bezkonkurencyjny współczynnik masy do mocy- 31kg/HP. Połączenie tej cechy ze sprawdzonym systemem prowadzenia AutoTrac, intuicyjną konsolą Gen4 CommandCentre i ergonomicznym joystickiem CommandPRO pozwoliło 6250R osiągnąć maksymalną prędkość roboczą 22 km/h przy rekordowo wysokim poziomie wydajności 32 ha na godzinę.

Ciągnikiem w trakcie bicia rekordu kierował Mikael Skeldal, który wraz z rodziną prowadzi gospodarstwo mleczarskie. Rolnik korzystał z joysticka CommandPRO i zwrócił uwagę zarówno na kompatybilność z ISOBUS ze zgrabiarką, jak i możliwość monitorowania operacji za pomocą terminala Kuhn CCI 1200 i joysticka WTK. To pozwoliło na bieżąco kontrolować prace i zoptymalizować regulację wirnika bez przerywania próby zapisu.

(rtr) pp / Źródło: Informacja prasowa John Deere Polska

Skomentuj

reklama reklama

Ogłoszenia