fbpx
1/2

365FarmNet z nowościami na Agro Show

Napisał  Wrz 21, 2019

Znane i lubiane marki maszyn i urządzeń rolniczych, szereg nowości produktowych, oprogramowanie do zarządzania gospodarstwem oraz aplikacje do łatwego i szybkiego dokumentowania zabiegów polowych, a do tego pokazy dynamiczne maszyn rolniczych – takie atrakcje czekają przez najbliższe 4 dni na odwiedzających lotnisko w Bednarach k. Poznania. Międzynarodowa Wystawa Rolnicza Agro Show wystartowała!

To już 21. edycja tej największej rolniczej wystawy plenerowej w Europie. Na terenie lotniska w Bednarach wystawia się co roku ok. 800 firm, z czego niemal 120 to firmy z zagranicy. Wśród nich czołowe marki maszyn i urządzeń rolniczych, jak Claas, John Deere, Valtra, Fendt, Massey-Fergusson, Deutz-Fahr, czy New Holland. Na poletkach pokazowych zobaczymy pokazy opryskiwaczy i maszyn przeznaczonych do uprawy uproszczonej, a na pasie startowym prezentacje statyczne maszyn rolniczych.

Na miejscu jest też sporo firm oferujących inne sprzęty czy produkty dla rolnictwa: nawozy, nasiona, środki ochrony roślin oraz wyposażenie budynków inwentarskich. Są też innowacyjne rozwiązania dla rolnictwa, jak np. programy do zarządzania gospodarstwem lub aplikacje do dokumentowania prac w gospodarstwie.

Na stoiskach wystawców można zobaczyć sporo nowości. Wielu z nich przygotowało dla odwiedzających dodatkowe atrakcje: występy zespołów artystycznych, pokazy, ale też konkursy z nagrodami.

Zarządzaj precyzyjnie, wygraj quada!
Wśród prezentowanych na wystawie rozwiązań dla rolnictwa, dużym zainteresowaniem cieszą się te związane z rolnictwem precyzyjnym. Jednym z systemów, które je wspierają, jest platforma 365FarmNet. Co ciekawe, z oprogramowania tego mogą korzystać również małe i średnie gospodarstwa, optymalizując swoje działania, poprawiając opłacalność i zwiększając oszczędności. Niezależnie od marki i roku produkcji maszyn, jakie mają w gospodarstwie. Wszystkiego można się dowiedzieć na wystawie Agro Show na stoisku C211 oraz F234.

- Bezpłatny program 365FarmNet pozwala na dokumentowanie prac w gospodarstwie lub zarządzanie stadem bydła. Wprowadzane do programu dane i informacje są automatycznie analizowane, przeprowadzany jest bilans zysków i strat. Dzięki temu można precyzyjnie określić opłacalność produkcji na poszczególnych polach. A dzięki temu - wprowadzić również zmiany, które wpłyną na oszczędności w gospodarstwie, np. poprzez zmniejszenie liczby zabiegów czy ilości zużywanych środków ochrony roślin czy optymalizację nawożenia - wyjaśnia Jerzy Koronczok z firmy Agrocom Polska, koordynator ds. rozwoju w firmie 365FarmNet w Polsce.

Zabiegi wykonywane w gospodarstwie można dokumentować w czasie rzeczywistym, dzięki aplikacji 365Crop, 365Cattle oraz dodatkowej 365Active (do niemal całkowicie automatycznej dokumentacji prac). Tegoroczną nowością jest tu młodsza siostra tego rozbudowanego oprogramowania – jego uproszczona wersja na smartfona – aplikacja 365Pocket.

- Rolnicy zgłaszali nam, że nie chcą wprowadzać wszystkich danych do programu, nie mają na to czasu, a często po prostu… nie chce im się tego robić. Wyszliśmy więc naprzeciw ich potrzebom i wymaganiom, stwarzając aplikację 365Pocket. Jest to rozwiązanie, które pozwoli im bez zbędnych formalności, rozpocząć prowadzenie precyzyjnej i pełnej dokumentacji prac oraz wykonywanych zabiegów polowych w gospodarstwie. To bardzo uproszczona aplikacja, w której niepotrzebna jest rejestracja. I, co ważne, tylko rolnik ma dostęp do danych, które zapisuje na swoim telefonie – podkreśla Monika Kozłowska z firmy 365FarmNet.

W związku z premierą nowej aplikacji, firma 365FarmNet organizuje loterię – do wygrania jest quad Polaris Ranger 570. Aby go wygrać, wystarczy pobrać aplikację 365Pocket maksymalnie do końca września br. i rozpocząć prowadzenie w niej dokumentacji.

(rtr)

Udostępnij: