fbpx

Sonda: korzystasz z cyfrowej dokumentacji pracy w gospodarstwie?

Napisał  Lis 03, 2019

Innowacyjne rozwiązania, nowości technologiczne oraz rozwiązania mające na celu zwiększenie wydajności w gospodarstwie rolnym – do tego już się przyzwyczailiśmy. Producenci sprzętu do produkcji rolnej zasypują nas nieustannie nowościami ze swojej oferty.

Wiele lat temu, aby zobaczyć najnowsze modele maszyn musieliśmy pojechać na wystawę rolniczą – tzw. „targi”. Obecnie wszystko to możemy oglądać na naszych polach, jeśli nie u siebie to u sąsiada lub w sąsiedniej wsi czy też gminie. Do tego wszystkiego już się przyzwyczailiśmy.

Czy korzystasz z oprogramowania do prowadzenia dokumentacji pracy w gospodarstwie?

Wyniki sondy są widoczne po oddaniu głosu.

Coraz większymi krokami pod nasze strzechy trafiają również rozwiązania cyfrowe dla tych, którzy poza maszynami interesują się również „rozwojem cyfrowym” gospodarstwa. Bez wątpienia bardzo duże znaczenie ma rozwój technologi związanej z telematyką, rolnictwem precyzyjnym i wszystkim tym co możemy znaleźć m.in. na pokładzie nowoczesnego ciągnika.

Jest też coś dla każdego
Niezależnie od tego czy masz nowoczesny sprzęt czy wiekowe ale wciąż robiące swoją pracę starsze maszyny, możesz wprowadzić swoje gospodarstwo do ery cyfryzacji dzięki oprogramowaniu do dokumentacji pracy. Taka aplikacja lub program pozwalają na zautomatyzowanie zapisu wszelkich zabiegów i prac w gospodartstwie, dzięki czemu możemy sięgać do wyników z poprzednich lat, analizować je i wyciągać wnioski tak ważne w prowadzeniu bieżących prac i przy podejmowaniu kolejnych decyzji dotyczących uprawy czy też hodowli.

Na rynku jest wiele firm, które oferują takie oprogramowanie pozwalające prowadzić cyfrowy dziennik prac w gospodarstwie. Są to między innymi:
- AgrocmNet,
- Agrinavia,
- RolnikON,
- Agrivi,
- 365FarmNet (365Pocket),
- eAgronom.

(rtr) pp

Udostępnij: