Wydrukuj tę stronę
1/11

NEXT - ciągnik przyszłości według Massey Ferguson

Napisał  Lis 17, 2019

Pojazdy autonomiczne pracujące w naszych gospodarstwach – tak prawdopodobnie będzie wyglądać przyszłość maszyn i urządzeń rolniczych. Na targach Agirechnica 2019 swoją wizję takiego pojazdu zaprezentował Massey Ferguson wchodzący w skład koncernu AGCO, w ramach którego oferowane są również ciągniki marki Fendt i Valtra.

NEXT to przede wszystkim nietypowy design, maszyna cała jest biała, łącznie z oponami. To nawiązanie do przypadającej w 2019 roku pięćdziesiątej rocznicy pierwszego lądowania człowieka na księżycu. Opony firmy Trelleborg są wyposażone w system CTIS+, który pozwala na automatyczną regulację ciśnienia powietrza.

Wewnątrz ciągnika zastosowano w pełni cyfrowe systemy sterowania z wyświetlaczami. Pracę maszyny wspiera system kamer 360 stopni, które „obserwują” otoczenie i są „oczami” w pełni autonomicznego systemu ciągnika, który jednak cały czas aby pracować wymaga obecności operatora w kabinie.

Jak dowiedzieliśmy się na stoisku Massey Ferguson, ciągnik koncepcyjny NEXT to w pełni funkcjonująca i pracująca maszyna, która jest wyznacznikiem tego co już niedalekiej przyszłości otrzymamy w ciągnikach tego producenta.

(rtr) pp