17.4°C

Nowość: Opryskiwacz samojezdny KUHN Stronger HD fot. Paweł Pąk

Nowość: Opryskiwacz samojezdny KUHN Stronger HD

Napisał  Lis 17, 2019

Podczas tegorocznej edycji targów Agritechnica w Hanowerze mieliśmy możliwość zapoznania się z nowością – opryskiwaczem samojezdnym KUHN Stronger HD.

Pojemność zbiornika na ciecz roboczą, wykonanego z aluminium konstrukcyjnego i stali nierdzewnej, to w zależności od wersji 3200 lub 4000 litrów. Firma Kuhn przyzwyczaiła nas do tego, że w swojej ofercie ma opryskiwacze – jednak do tej pory nie była to jednostka samojezdna.

Maszyna została wyposażona w turbodoładowany silnik o pojemności 7200 cm3 i mocy 260 koni mechanicznych dla modelu STRONGER HD 3200 ze zbiornikiem o pojemności 3200 litrów oraz 280 KM dla modelu STRONGER HD 4000 ze zbiornikiem o pojemności 4000 litrów. KUHN zapewnia, że silniki charakteryzują się wysoką trwałością i wydajnością, przy niższym zużyciu paliwa, zminimalizowanej obsłudze serwisowej, a także długą żywotnością.

Producent deklaruje, że maszyna m.in. dzięki 40-metrowym poziomym belkom natryskowym, pozwala na wykonanie oprysku nawet 100 hektarów podczas godziny pracy. Szerokość roboczą można regulować od 30, poprzez 36, do 40 metrów.

Natomiast wysokość belki pionowej można regulować w zakresie od 60 do 270 centymetrów. Za zminimalizowanie wstrząsów podczas pracy odpowiada system Equilibra. Do dyspozycji operatora maszyny jest nowy panel sterowania KUHN oraz terminal TRIMBLE TMX 2050 w technologii ISOBUS. Model jest obecnie dostępny poza naszym krajem, m.in. w Ameryce Południowej, ale być może wkrótce znajdzie się również w krajowej ofercie firmy KUHN.

(rtr) pp

reklama