fbpx
1/44

Maszyny uprawowe Gamatechnik Okiem Rolnika

Napisał  Paź 17, 2021

W gospodarstwie rolnym prowadzonym przez Rafała Nowaka w Marysinie pracują dwie maszyny polskiego producenta Gamatechnik z Nekli. Uprawia się tutaj między innymi kukurydzę.

– Zakupiliśmy 5-metrową talerzówkę firmy Gamatechnik. Wcześniej użytkowaliśmy już 4-metrową, taką samą, tyle że z wałem rolowym, w tej chwili posiadamy maszynę z wałem daszkowym – mówi Rafał Nowak – rolnik z Marysina w Wielkopolsce (powiat gnieźnieński)

Producent stosuje bardzo dobre jakościowo materiały do produkcji swoich maszyn, a zastosowane rozwiązania okazują się praktyczne, co doceniają nabywcy. Brona talerzowa Gamatechnik pracuje w gospodarstwie Rafała Nowaka od kilku sezonów.

– Przekonało nas do zakupu to, że maszyna jest naprawdę bardzo dobrze wykonana, ciekawie są ustawione talerze i zabezpieczone dystansami tak, że nie przesuwają się w trakcie pracy na gumach. Talerzówka jest bardzo ciężka, ale sprawdza się u nas i będzie użytkowana jako brona talerzowo-ścierniskowa i jako agregat uprawowy pod kukurydzę – dodaje Rafał Nowak

Podczas naszej wizyty w gospodarstwie mogliśmy zobaczyć maszynę podczas pracy.

Jesteśmy już po uprawie tej talerzówki, proszę zobaczyć jak wymieszała i jak współpracuje ładnie z ciągnikiem. Współpracuje także z ciągnikiem firmy McCormick g135 Max, jak i Fendt 718 Vario – zachwala gospodarz.

– Najnowszym nabytkiem w gospodarstwie w Niechanowie jest głębosz Gamatechnik typu Michel - Opowiada o nim Jakub Kozanecki - jeden z członków rodziny Rafała Nowaka, który również również pracuje na co dzień w swoim gospodarstwie w Niechanowie.

– Najnowsza maszyna w naszym gospodarstwie to głębosz typu Michel. Doskonale sprawdzi się przy spulchnianiu gleby i zrywaniu podeszwy płużnej, także jako zrywacz przed uprawą bezorkową, przy uprawie kukurydzy – dodaje Jakub.

Maszyny Gamatechnik obecne są na rynku od kilku lat i zdobywają coraz większą grupę zwolenników, którzy chwalą producenta w wielkopolskiej Nekli za proste i skuteczne rozwiązania oraz trwałość idącą wpracze z dobrą jakością wykonania.

(rtr) materiał zawiera lokowanie produktu

Udostępnij:

Skomentuj