14,6°C

reklama
banner_750x90

Aktualności

  1. dopłaty / dotacje / kredyty / ubezpieczenia
reklama
1/2

Nowość: Trójstronna wywrotka T-117/2 od Cynkometu 

Napisał  Kwi 12, 2020

Nowość z firmy Cynkomet to przyczepa rolnicza - wywrotka trójstronna T-117/2 o ładowności 5,5 tony. Jej projekt powstał na podstawie sprawdzonej, dopracowanej technologii w połączeniu z w/w nowoczesnymi technikami obliczeniowymi, pomagającymi zoptymalizować i odciążyć konstrukcję. Oprócz przyczepy na rynek wprowadzony został również rozrzutnik N-114 ZEUS.

- Obydwa urządzenia powstały w Centrum Badawczo-Rozwojowym firmy, sfinansowanym ze środków unijnych - mówi Mariusz Dąbrowski, prezes Cynkometu. - Premierowa prezentacja tych maszyn miała mieć miejsce podczas targów Agrotech w Kielcach, które zostały odwołane z powodu koronawirusa.

Projekt przyczepy rolniczej - wywrotki trójstronnej T-117/2 o ładowności 5,5 tony, powstał na podstawie sprawdzonej, dopracowanej technologii w połączeniu z w/w nowoczesnymi technikami obliczeniowymi, pomagającymi zoptymalizować i odciążyć konstrukcję.

Przyczepa została wyposażona w jedną oś renomowanej firmy ADR, co przy niewielkich gabarytach sprawia, że jest ona bardzo zwrotna i sprawdza się w sadownictwie lub w parkach. Wysoką sprawność oraz bezpieczeństwo w trakcie hamowania zapewnia dwuprzewodowa, pneumatyczna instalacja hamulcowa firmy HALDEX, ciesząca się popularnością wśród największych producentów naczep i przyczep drogowych.

- Elementy konstrukcyjne takie, jak rama dolna i górna oraz burty i nadstawy zabezpieczone są powłoką ochronną w technologii cynkowania ogniowego – dodaje Mariusz Dąbrowski. - Powłoka cynkowa na wszystkich elementach konstrukcyjnych jest niekwestionowaną innowacją, zapewnia wysoką odporność korozyjną przez wiele lat bez potrzeby konserwacji i nakładania dodatkowych powłok lakierniczych. Szczególną nowością jest całkowicie ocynkowana rama górna – dotychczas w naszej firmie te elementy wywrotek były zabezpieczane poprzez śrutowanie i malowane natryskowe.

Ładowność wywrotki wynosi 5,5 tony przy masie własnej 1,5 tony. Łączna wysokość burty i nadstawy wynosząca 120 mm (600 + 600) przekłada się na pojemność ładunkową - 7,2 m. sześciennego.

(rtr) pp / materiały prasowe

Udostępnij:

Skomentuj