3°C

reklama
Owijarka bel Metal-Fach Z577 fot. Metal-Fach

Owijarka bel Metal-Fach Z577

Napisał  Sie 13, 2016

Owijarki do bel mogą być zespolone z prasami, najczęściej jednak występują jako samodzielnie funkcjonujące maszyny. Jest to bardzo praktyczne i wygodne rozwiązanie.

Prezentujemy samozaładowczą owijarkę bel Z577 firmy Metal-Fach, wyposażoną w boczny chwytak załadowczy. Zapewnia on szybką i efektywną pracę. Zbiór i owijanie beli może odbywać się w czasie przejazdu.

W pełni zautomatyzowany proces ogranicza potrzebę ingerencja operatora, która jest tylko konieczna przy zakładaniu nowej rolki folii z uwagi na wyposażenie owijarki w urządzenie odcinająco-chwytające folię.

Jak podaje producent, bela po zakończeniu procesu owijania, dzięki zastosowaniu stawiacza bel może być delikatnie postawiona na denku, co ogranicza ryzyko uszkodzenia folii.

Regulowane ramię załadowcze i rozstaw wałów umożliwia owijanie bel o wymiarach 1200 x 1200 oraz 1200 x 1500. Uniwersalny podajnik folii umożliwia zastosowanie folii o szerokościach 500 i 750 mm.

Wyposażenie w system obracanych kół jezdnych ułatwia transport maszyny a zarazem zwiększa stabilność pracy.

Cztery wały obrotowe zastosowane w maszynie uniemożliwiają ślizganie się beli podczas procesu owijania.

Cicha i niezawodna praca jest wynikiem zastosowania łożyska wieńcowego stołu obrotowego, na który jest bezpośrednio przekazywany napęd z ciągnika.

Obsługa maszyny przez operatora odbywa się przy pomocy dźwigni sterujących hydrauliką trzysekcyjną wyposażoną w linki Bowdena wprost z kabiny ciągnika. Maszyna może być zintegrowana z ciągnikiem przy pomocy dolnego lub górnego zaczepu.

Owijarka posiada programowalny licznik, wskazujący aktualną ilość owinięć beli, czasu pracy, ilości bel, średniej ilości bel w ciągu godziny. Licznik można zaprogramować niezależnie dla pracy na trzech polach.

Dynamicznie rozwijająca się technika rolnicza pozwala na coraz większą wydajnośćć, portal rolniczy okiem rolnika przygotowuje informacje i wiadomości rolnicze dotyczące różnych działów, takich jak technika, uprawa, prawo i finanse, zwierzęta oraz wiele innych przydatnych i praktycznych wskazówek oraz porad jak prowadzić nowoczesne gospodartwo rolne.

(rtr) tl

opracownaie na podstawie Metal-Fach