fbpx
Wydrukuj tę stronę
1/3

Rynek wtórny: Ponad 28-procentowy wzrost sprzedaży używanych ciągników rolniczych

Napisał  Sie 22, 2021

12 497 szt. używanych ciągników rolniczych zarejestrowano od początku roku, daje to wynik o 2766 szt. lepszy niż w pierwszych siedmiu miesiącach 2020 roku. Procentowo wzrost wyniósł zatem aż 28,4% - informuje w komunikacie prasowym Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych.

John Deere to marka, która pozostaje liderem rynku wtórnego na koniec lipca, w tym okresie zarejestrowano 1952 szt. ciągników używanych tej marki. Ciągniki spod znaku jelenia to aż 15,6% całego rynku ciągników używanych. John Deere jest liderem w dwóch kategoriach wiekowych: 11-20 lat oraz 6-10 lat.

W najstarszej kategorii wiekowej obejmującej ciągniki z ponad 20-letnim stażem liderem jest marka Massey Ferguson, której udzuały wyniosły 14,2%, jest to zatem niewiele więcej niż w przypadku marki Zetor, mającej w tej kategorii wiekowej 14,0% udziałów rynkowych, dokładnie taki sam wynik odnotowały ciągniki marki Renault.

Nabywcy poszukujący ciągników rolniczych w wieku od trzech do pięciu lat najczęściej deycdują się na maszyny czeskiej marki Zetor.

(rtr) pp / Źródło: PIGMiUR

Udostępnij: