5°C

Taśma transmisyjna kombajnu wciągnęła nogę młodej dziewczyny

Napisał  Sie 23, 2016

Trwa sezon wzmożonych prac polowych. Trwają jeszcze żniwa, ale zaczęły się już także zbiory ziemniaków i innych warzyw korzeniowych. Poniższą informację podajemy jako kolejną przestrogę, która powinna wyczulić nas na szczególną uwagę przy pracach polowych z udziałem jakichkolwiek maszyn rolniczych.

Nieszczęśliwy wypadek przydarzył się 14 sierpnia w miejscowości Łówcza w powiecie lubaczowskim - województwo podkarpackie. Podczas zbioru buraków ćwikłowych 16 letniej dziewczynie osunęła się noga, która została wciągnięta przez taśmę transmisyjną kombajnu. Ranna dziewczyna z ciężkim urazem nogi została niezwłocznie przetransportowana do jednego z rzeszowskich szpitali śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

 

Policja po raz kolejny apeluje o ostrożność. Uważajmy przy obsłudze maszyn i urządzeń rolniczych, ale także podczas transportu, dojazdu, czy powrotu z pola. Pamiętajmy, że obsługa maszyn rolniczych wymaga dużego doświadczenia, rozwagi i ostrożności, a zlekceważenie podstawowych zasad bezpieczeństwa przy używaniu tego typu sprzętu może mieć tragiczny finał.

(rtr)
źródło opracowania: KPP Lubaczów