Rozrzutnik obornika Metal-Fach N267/1 Metal-Fach

Rozrzutnik obornika Metal-Fach N267/1

Napisał  Sie 26, 2016

Trwa okres prac związanych z uprawkami pożniwnymi. Oprócz maszyn przykrywających resztki pożniwne w przypadku chęci zastosowania nawożenia organicznego potrzebny jest rozrzutnik obornika. Prezentujemy maszyn firmy Metal-Fach, model N267/1 o ładowności nominalnej 6 ton.

Ta maszyna typu tandem wyposażona została w czterobębnowy adapter pionowy nachylony do przodu, co gwarantuje równomierny i szeroki rozrzut obornika.

Bębny obracają się przeciwbieżnie parami. Każdy bęben jest wyważany w celu minimalizowania drgań podczas pracy. Zastosowane zostały wymienne, przykręcane zęby, które wykonano z wysokogatunkowej stali.


Agregacja z ciągnikiem odbywa się poprzez zaczep dolny z możliwością regulacji. W celu zabezpieczenia napędu zastosowano sprzęgło przeciążeniowe cierne.


Standardowo maszynę wyposażono w podnoszoną hydraulicznie, uszczelnioną w dolnej części klapę tylną, co zabezpiecza materiał przed wysypaniem się w czasie transportu.

Aby zapewnianić równomierność pracy klapy, zastosowano synchronizator łańcuchowy. W celu zabezpieczenia burt podczas prac załadunkowych standardowo wyposażono maszynę w drewnianą listwę, osłaniającą burty.

W celu zwiększenia uniwersalności maszyny można dodatkowo zastosować nadstawki pełne lub siatkowe o wysokości 500 mm.

Sterowanie maszyną odbywa się za pomocą hydrauliki dwusekcyjnej lub jednosekcyjnej i cięgien bowdena, co umożliwia równoczesne podłączenie innych urządzeń sterowanych hydraulicznie do ciągnika (np. ładowacza czołowego).

Deklarowane przez producenta cechy maszyny:

DUŻA ŁADOWNOŚĆ: dzięki solidnej konstrukcji ładowność maszyny wynosi 6 ton
KOMFORT PRACY: dzięki wyważeniu każdego z bębnów drgania podczas pracy są minimalizowane. Podłoga jest napędzana hydraulicznie
PEŁNA KONTROLA: wymienne, przykręcane zęby wykonane z trwałej stali
POŁĄCZENIE BEZ PROBLEMU: agregacja poprzez dolny zaczep z możliwością regulacji
TRWAŁOŚĆ: napęd jest zabezpieczany sprzęgłem przeciążeniowym ciernym
WYGODA: tylna klapa podnoszona hydraulicznie, co zabezpiecza przed wysypywaniem się materiału. Dodatkowo w celu zapewniania równomierności pracy klapy, zastosowano synchronizator łańcuchowy.
BEZPIECZNY ZAŁADUNEK: burty są chronione poprzez drewniane listwy
MOŻE BYĆ JESZCZE WIĘKSZY: uniwersalność maszyny można zwiększyć poprzez zastosowanie nadstawek pełnych lub siatkowych o wysokości 500 mm
WSZYSTKO POD KONTROLĄ: Sterowanie maszyną odbywa się za pomocą hydrauliki dwusekcyjnej lub jednosekcyjnej i cięgien bowdena, co umożliwia równoczesne podłączenie innych urządzeń sterowanych hydraulicznie do ciągnika (np. ładowacza czołowego).

(rtr) pp
Źródło: Metal-Fach