fbpx
1/7

Cynkomet wprowadza usługę wynajmu maszyn

Napisał  Sie 28, 2022

Firma Cynkomet z Czarnej Białostockiej wprowadza nową usługę, która jest możliwość nie tylko zakupu ale również wypożyczania maszyn. Swoją decyzję polski producent znany głównie z produkcji przyczep rolniczych uzasadnia faktem, że koszty prowadzenia gospodarstwa rolnego stale rosną, a inwestowanie w nowe maszyny nie zawsze jest możliwe lub opłacalne.

 – Potrzeby gospodarstw i zmieniający się rynek sprawiły, że coraz więcej rolników decyduje się na wynajem, tym bardziej, że wiele prac rolniczych wykonywanych jest sezonowo. Poza tym rolnicy także odczuwają kryzys i – optymalizując koszty - coraz częściej zdają sobie sprawę, że nie muszą kupować maszyny, gdy jej potrzebują – mówi Mariusz Dąbrowski, prezes Cynkometu. -  Z drugiej strony rynek najmu w Polsce nadal jest w fazie rozwoju i myślę, że ta forma ma przyszłość, dlatego – biorąc pod uwagę potrzeby naszych klientów i rosnącą popularność wynajmu – zdecydowaliśmy się na wprowadzenie tej usługi.

Już teraz w ofercie Cynkometu jest wynajem zarówno flagowych, produkowanych od lat modeli maszyn, jak i ich najnowszych wersji: są to rozrzutniki tradycyjne oraz samozaładowcze od 3,5 ton do 14ton, a także tzw. przyczepa-belówkaT-608/3.

Ale jak zapewniają przedstawiciele Cynkometu, to nie jest jeszcze pełna oferta wynajmu, jaką firma przygotowuje dla rolników, bowiem już wkrótce w ofercie najmu znajdą się także inne modele przyczep.

- Jest to wynajem krótkoterminowy - nawet na jedną dobę, jednak zdecydowana większość klientów wynajmuje maszynę maksymalnie na tydzień – mówi Magdalena Karawajczyk, specjalista ds. sprzedaży części zamiennych i serwisu w Cynkomecie - Jesteśmy elastyczni: wynajem rozliczany jest dobowo, ale w przypadku dłuższego okresu cenę ustalamy indywidualnie.

Cynkomet zapewnia, żę wynajem usługa wynajmu da klientom wiele krzyści, ze względu na przejrzyste zasady wynajmu, bo dzięki takiej formie klient może korzystać z najnowszych modeli maszyn, nie martwiąc się o ich serwis czy ubezpieczenie, które pokrywa firma. Producent zapewnia, że wszystkie maszyny przeznaczone do wynajmu są w pełnisprawne, mają wysoką wydajność, a w przypadku jakichś problemów podczas ich użytkowania, klient w każdej chwili może liczyć na pomoc serwisanta. W ocenie Cynkometu, wynajem to też dobra forma sprawdzenia maszyny przed jej ewentualnym zakupem.

Magdalena Karawajczyk z Cynkometu mówi, że w sprawie wynajmu można się kontaktować telefonicznie lub przez stronę firmową - wybierając maszynę, która nas interesuje

- Obecnie zdecydowana większość klientów to rolnicy z województwa podlaskiego, którzy odbierają maszynę osobiście.  W przypadku innych województw, klient płaci za transport maszyny; w takich przypadkach też najczęściej maszyny wynajmowane są na dłużej – podsumowuje Karawajczyk.

(rtr) pp / Źródło: Informacja prasowa Cynkomet

Udostępnij: