0.9°C

Rolnicy stosujący w gospodarstwach sprzęt firmy Joskin, mogą na targach Agro Show 2018 wypatrywać nowości tej firmy.
W tym roku żółto-niebieski producent świętuje swój okrągły jubileusz – minęło już 20 lat, odkąd fabryka Bizona w Płocku została przejęta przez New Holland. W tym czasie zdążył się już na dobre zadomowić na naszym rynku, od 9 lat będąc liderem rynku sprzedaży nowych ciągników w Polsce.
Większość nowoczesnych gospodarstw rolnych funkcjonuje wyłącznie w oparciu o wykorzystanie maszyn rolniczych. Praca człowieka sprowadza się coraz częściej do roli operatora tych maszyn.
W dzisiejszym rolnictwie każda maszyna, która może wyraźnie pomóc w pracy rolnika, jest rozwijana i na rynek trafiają jej nowe wersje.
W minioną niedzielę Policjanci z Zamościa zatrzymali 72-letniego mężczyznę, który podpalił kombajn i ciągnik należący do... jego syna.
Rozpoczął się sezon prac polowych, a to oznacza wzmożony ruch pojazdów rolniczych na drogach publicznych. Ważne jest, aby maszyny, którymi poruszamy się po drogach znajdowały się w odpowiednim stanie technicznym i nie zagrażały bezpieczeństwu nas oraz pozostałych uczestników ruchu.
W miniony weekend w województwie świętokrzyskim doszło do dwóch śmiertelnych wypadków z udziałem maszyn rolniczych.
Zbliża się sezon prac polowych. Do pracy w polu wrócą maszyny odstawione na jesieni do garaży lub budynków gospodarczych.
Zasadniczo przeznaczony jest dla linii technologicznych profesjonalnych mieszalni pasz, dla producentów pasz i dla dużych gospodarstw rolnych.
Targi Agritechnica, które właśnie odbywają się w Hanowerze, są największa tego typu impreza na świecie.
reklama reklama
reklama reklama reklama reklama reklama
reklama