fbpx

Maszyny rolnicze

Dbając o wysoką jakość pracy na roli, a jednocześnie ułatwiając sobie realizację wielu zadań, rolnicy zaopatrują się w nowoczesne, funkcjonalne i ekonomiczne zarazem maszyny rolnicze. Ze względu na ograniczony budżet często nabywają je z drugiej ręki. Aby takie urządzenie dobrze spełniało swoje zadanie, jego specyfikacja musi być dostosowana do potrzeb, a stan techniczny powinien być ogólnie dobry. Dlatego w tym artykule omówimy sobie najważniejsze czynniki, na które zawsze powinno się zwracać szczególną uwagę przy zakupie używanych maszyn rolniczych. / materiał sponsorowany
Jeżeli jesteś na etapie poszukiwania części do maszyn rolniczych, to świetnie trafiłeś. Znalezienie takiego miejsca, w którym zakupimy sprawdzone produkty, jest bardzo ważne. W końcu dzięki dobraniu właściwych elementów będziemy mieli gwarancję niezawodności naszego sprzętu przez długie lata. / materiał promocyjny
Każdy, kto prowadzi gospodarstwo rolne, powinien znać dobrze zaopatrzony sklep, w którym bez kłopotu nabędzie dobrej jakości części do maszyn rolniczych. Dobrze by było, by w takim miejscu można było nabyć także inne produkty niezbędne w naszym gospodarstwie. Części zamienne do maszyn rolniczych powinny być dostępne na wyciągnięcie ręki, gdyż nigdy nie wiadomo, kiedy zajdzie potrzeba, by skorzystać z tego typu oferty. Jeśli więc zależy nam do ciągłym dostępie do części do maszyn rolniczych oraz innych produktów niezbędnych np. w sadownictwie albo uprawie roli, to dobrym rozwiązaniem będzie tutaj sklep dostępny online. Zakupy w takim miejscu zrobimy o każdej porze dnia czy nocy - wystarczy tylko znaleźć odpowiednią witrynę sprzedażową w Internecie. / materiał promocyjny
Firma Cynkomet z Czarnej Białostockiej wprowadza nową usługę, która jest możliwość nie tylko zakupu ale również wypożyczania maszyn. Swoją decyzję polski producent znany głównie z produkcji przyczep rolniczych uzasadnia faktem, że koszty prowadzenia gospodarstwa rolnego stale rosną, a inwestowanie w nowe maszyny nie zawsze jest możliwe lub opłacalne.
Pocisk moździerzowy to bardzo niebezpieczne znalezisko, mimo upływu kilkudziesięciu lat od zakończenia II Wojny Światowej może stanowić bardzo duże zagrożenie. Każde jego przemieszczenie może spowodować wybuch.
Barbarzyński atak Rosji Władimira Putina na Ukrainę spotkał się ze zdecydowanym sprzeciwem całego cywilizowanego świata. Machina wojenna ruszyła 24 lutego 2022 roku i niszczy kraj naszego wschodniego sąsiada.
Działalność gospodarcza - niezależnie od tego, czy jest to firma zajmująca się marketingiem internetowym, produkcją akcesoriów samochodowych, czy hodowla zwierząt lub uprawa warzyw, czy owoców - poza oczywiście dochodami, generuje również różnego rodzaju koszty. Często maszyny i urządzenia, które są niezbędne do pracy, są bardzo drogie, a żeby zapewnić sobie maksymalną efektywność, bezpieczeństwo oraz zgodność ze wszystkimi obowiązującymi w danym czasie przepisami, przedsiębiorcy muszą je regularnie wymieniać.
Traktor stanowi jeden z najważniejszych sprzętów w gospodarstwie. Dziś nowoczesny rolnik nie wyobraża sobie codziennej pracy bez swojego Zetora, Johna Deere’a czy New Hollanda. Tym bardziej że w 2021 roku sprzedawcy odnotowali spory skok w liczbie zakupów nowych traktorów - rolnicy zdecydowali się nabyć prawie 4100 pojazdów. To oznacza o 45% więcej transakcji niż w poprzednim roku. Natomiast za wzrostem sprzedaży nowych traktorów stoi także większa liczba zakupionych pojazdów używanych.
Mimo panującej na całym świecie pandemii koronawirusa wśród przedsiębiorców z branży maszyn i urządzeń rolniczych nadal panują dobre nastroje dotyczące obecnej i przyszłej koniunktury – wynika z badania przeprowadzonego na przełomie września i października 2021 roku przez Polską Izbę Gospodarczą Maszyn i Urządzeń Rolniczych (PIGMiUR).
Niemal w każdym gospodarstwie rolnym konieczne jest stosowanie urządzeń do transportu ziaren. Dzięki tym sprzętom praca jest łatwiejsza, szybsza i znacznie lżejsza. Najpopularniejszym urządzeniem transportującym ziarna jest podajnik ślimakowy, potocznie nazywany żmijką. Jest to sprzęt o bardzo prostej budowie, dlatego wiele osób decyduje się na zrobienie go samodzielnie. Jeśli chcesz poznać sposoby na własnoręczne zbudowanie żmijki, przeczytaj nasz artykuł.

Rzuć na to okiem!