REKLAMA

Telefon dla rolnika

Redakcja - Elektronika i motoryzacja
05.03.2016
chat-icon 0

Wybór telefonu odpowiedniego do codziennego, często intensywnego, użytkowania nie jest prosty.Wymagający użytkownik, jakim jest rolnik, stawia przed producentami sprzętu telekomunikacyjnego duże wymagania.

REKLAMA

Wybór telefonu odpowiedniego do codziennego, często intensywnego, użytkowania nie jest prosty. Wymagający użytkownik, jakim jest rolnik, stawia przed producentami sprzętu telekomunikacyjnego duże wymagania.


Nie chodzi tu jednak wyłącznie o możliwości techniczne aparatu czyli np. rozdzielczość wbudowanej kamery, pamięć, szybkośc procesora, czy też jakość odtwarzanego dźwięku.

Praca w gospodarstwie.

Bardzo ważna jest wytrzymałość, czyli mocna i odporna na wstrząsy obudowa nie ulegająca zniszczeniu nawet gdy telefon upadnie lub zostanie mocno zabrudzony czy też zalany wodą. Bywa, że taki sprzęt musi poradzić sobie w często naprawdę ekstremalnych warunkach, które wybiegają dalece poza sposób korzystania przez przeciętnego użytkownika.

Klawiatura czy dotykowy?

Dodatkową cechą bardzo istotną dla każdego gospodarza jest komfort obsługi za pomocą panelu dotykowego lub klawiatury. Tak naprawdę często okazuje się, że trzeba mieć telefon „cywilny” - piękny smukły, oferujący wszystko co może zaoferować smartfon oraz drugi aparat „tradycyjny” z normalną klawiaturą (najlepiej z jak największymi przyciskami).

Który wybrać?

Coraz więcej firm oferuje aparaty w bardzo mocnej i wodoodpornej obudowie, jak np. w Samsungu Solid. Jak deklaruje producent telefon ten może znieść naprawdę wiele. Na rynku jest kilka innych telefonów przeznaczonych do intensywnego użytkowania w trudnych warunkach, napewno każdy wybierze coś dla siebie spośród następujących modeli:

- Sony Xperia Go

- Sony Xperia V

- Sony Xperia Z

- Motorola Defy Plus

- Samsung B2710 SOLID

- Samsung Galaxy Xcover

- Sonim XP5300

(em)

fot. fotolia

chat-icon 0

REKLAMA

Polecane

Komentarze (0)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


REKLAMA

Zobacz więcej

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA