REKLAMA

Tragedia podczas jazdy ciągnikiem rolniczym – nie żyje 54-letni mężczyzna

Redakcja
20.06.2023
chat-icon 1

Podczas pełni sezonu prac polowych mamy do czynienia ze zwiększoną liczbą wypadków przy pracy w rolnictwie. Duża ilość pracy i naglące terminy mogą wpłynąć na podejmowanie decyzji, które są fatalne w skutkach.

REKLAMA

16 czerwca 2023 roku ok. godziny 21:00 miało w miejscowości Falejówka (województwo podkarpackie, powiat sanocki, gmina Sanok) miał miejsce tragiczny wypadek. Ze zgłoszenia, które wpłynęło na telefon alarmowy wynikało, że mężczyzna wpadł pod ciągnik rolniczy.

Przybyli na miejsce zdarzenia policjanci ustalili, że dwóch mężczyzn jechało ciągnikiem. Jeden z nich, 31-latek, kierował pojazdem. Na błotniku ciągnika siedział 54-latek. W pewnym momencie doszło do przewrócenia ciągnika. Kierujący asekurował się zeskakując z ciągnika, a pasażer został przygnieciony przez pojazd. Życia mężczyzny nie udało się uratować mimo wszelkich starań przybyłych na miejsce służb ratunkowych. Po wypadku kierujący traktorem oddalił się z miejsca zdarzenia, a po pewnym czasie pojawił się ponownie na miejscu, wskazując, że to 54-latek kierował traktorem.

Badanie alkomatem wykazało, że 31-letni mężczyzna miał w organizmie prawie 2,5 promila alkoholu. Ponadto ciągnik, będący pojazdem własnej konstrukcji, którym jechał, nie był zarejestrowany ani ubezpieczony.

31-letni mieszkaniec powiatu sanockiego został zatrzymany, w trakcie przesłuchania przyznał się do kierowania ciągnikiem i spowodowania wypadku. Decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Grozi mu kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

KPP Sanok
2023-06-16 Wypadek śmiertelny / Falejówek

(rpf) Źródło: KPP Sanok

chat-icon 1

REKLAMA

Polecane

Komentarze (1)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


Maerek 20.06.2023

prawdziwa tragedia wspolczócia dla rodziny {rip}

1 1
REKLAMA

Zobacz więcej

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA