REKLAMA

Tragedia przy pracach polowych. 78-latek wyskoczył z przewracającego się ciągnika

Redakcja
06.06.2023
chat-icon 1

Obecnie mamy do czynienia z okresem wzmożonych prac polowych, co niesie ze sobą zwiększone ryzyko wypadków przy pracy w rolnictwie. O wypadkach rolniczych piszemy niemal codziennie.

REKLAMA

5 czerwca 2023 roku 78-letni mężczyzna podczas zjeżdżania ze wniesienia ciągnikiem rolniczym ciągnącym przyczepę z sianem uległ wypadkowi. Zdarzenie miało miejsce w miejscowości Lubinka (województwo małopolskie, powiat tarnowski, gmina Pleśna).

Feralnego dnia w godzinach popołudniowych dyspozytor numeru alarmowego przyjął zgłoszenie o wypadku podczas prac polowych w Lubince. Skierowania na miejsce zdarzenia ratownicy nie byli w stanie uratować mężczyzny, który zmarł w wyniku poniesionych obrażeń wewnętrznych.

Policjanci podczas rozmowy z osobami mającymi informację w sprawie ustalili przebieg zdarzeń przy wypadku. Z zeznań wynikało, że 78-latek podczas zjeżdżania ze wzniesienia, ciągnąc za traktorem przyczepę z sianem stracił kontrolę na kierowanym zespołem pojazdów, a ciągnik rolniczy przewrócił przygniatając zeskakującego z niego kierowcę.

W związku ze śmiertelnym wypadkiem skierowani na miejsce zostali policjanci z zespołu dochodzeniowo-śledczego, którzy wykonywali czynności pod nadzorem prokuratora rejonowego.

Postępowanie w związku ze śmiercią mężczyzny przeprowadzą policjanci z Komisariatu Policji Tarnów-Zachód.

Apelujemy o ostrożność podczas wykonywania wszelkich prac w gospodarstwie. Jest to szczególnie ważne przy obsłudze urządzeń mechanicznych oraz wszelkich pojazdów.

(rpf) Źródło: KMP Tarnów

chat-icon 1

REKLAMA

Polecane

Komentarze (1)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


antos 06.06.2023

straszna tragedia ,chciał się jeszcze ratowac w ostatniej chwili. wspołczucie dla rodziny :-(

0 0
REKLAMA

Zobacz więcej

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA