REKLAMA

Tragiczny w skutkach pożar owczarni w Wielkopolsce

Ponad 100 strażaków brało udział w trudnej akcji gaśniczej i poszukiwawczej w Pianowie w Wielkopolsce. Pożar w owczarni wybuchł w piątek po południu, działania gaśnicze trwały do późnej nocy. W sobotę rano znaleziono ciało mężczyzny.

fot. OSP Nietążkowo
13 maja 2019 chat-icon0

REKLAMA

Ogień objął budynek o wymiarach 15 na 80 metrów. Z budynku udało się wyprowadzić około 400 owiec. W trakcie pożaru runął strop budynku, który przygniótł mężczyznę.

- To jeden z pracowników tej owczarni, był w środku, gdy to zdarzenie miało miejsce. Częściowo zawalił się strop i dach budynku do środka. Trwają prace rozbiórkowe konstrukcji dachu i murów tego obiektu. Na poddaszu były baloty ze słomą i sianem – poinformował Dawid Kryś ze straży pożarnej w Kościanie.

Akcja była trudna, ponieważ tony gruzu,słomy i ciągłe zadymienie utrudniały poszukiwania.
Akcja poszukiwawcza została przerwana w sobotę po godzinie 3 w nocy z niepowodzeniem w znalezieniu mężczyzny. Do działań strażacy wrócili rano w sobotę, gdzie około godziny 8 udało się odnaleźć ciało pracownika.

W kulminacyjnym momencie w akcji brały udział 32 zastępy straży pożarnej.

(rpf) jp / Źródło: OSP Nietążkowo


REKLAMA

Polecane

Komentarze (0)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


REKLAMA

Zobacz więcej

Wyższe stawki pomocy dla producentów pszenicy i kukurydzy

Redakcja 19 maja 2023 chat-icon0

Rada Ministrów przyjęła rozporządzenie wprowadzające zmiany w uruchomionych programach pomocy dla producentów rolnych, którzy ponieśli dodatkowe koszty w wyniku braku stabilizacji na rynku pszenicy lub kukurydzy. Rząd przeznacza również dodatkowe wsparcie dla producentów kukurydzy, żyta, jęczmienia, owsa, pszenżyta, mieszanek zbożowych lub nasion rzepaku lub rzepiku, w związku ze zwiększonym przywozem zbóż i nasion oleistych z Ukrainy.

Premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej zorganizowanej po dzisiejszym posiedzeniu rządu powiedział, że Solidarne państwo to takie, które reaguje tam, gdzie pojawiają się problemy.

Dwa rozporządzenia wprowadzające korzystne zmiany dla producentów rolnych zostały przyjęte przez Radę Ministrów.

Minister

REKLAMA

Ceny świń: Kolejny tydzień wzrostów na VEZG

Redakcja 9 czerwca 2023 chat-icon0

W notowaniu z 7 czerwca 2023 roku cena skupu tucznika na giełdzie VEZG ustanowiła kolejny rekord wzrastając podobnie jak przed tygodniem o 5 centów do 2,43 euro za kilogram wbc, co w przeliczeniu na złote daje kwotę 10,88 zł. Cena będzie obowiązywać do 14 czerwca 2023 roku.

Z komentarza do aktualnego notowania na VEZG wynika, że na niemieckim rynku popyt przewyższa podaż, co przekłada się na wzrost cen.

(rzw) Źródło: VEZG

REKLAMA