REKLAMA

Tragiczny wypadek przy wożeniu balotów

Redakcja
17.05.2024
chat-icon 0

Trwają intensywne prace polowe a wraz nimi na drogach pojawiły się ciągniki i inne maszyny rolnicze. Aby poruszać się takim sprzętem potrzebne jest doświadczenie i przede wszystkim kwalifikacje. Apelujemy, aby upewnić się przed wyruszeniem ciągnikiem czy maszyną rolniczą do pracy, że są one sprawne i kierowanie nimi nie zagraża bezpieczeństwu.

fot. KPP Wieluń
REKLAMA

15 maja 2024 roku do tragicznego w skutkach wypadku z udziałem ciągnika rolniczego przewożącego na przyczepie baloty. Zdarzenie miało miejsce w miejscowości Bieniec (województwo łódzkie, powiat wieluński, gmina Pątnów). Policjanci zajmujący się sprawą ustalili wstępnie, 71- letni mężczyzna kierując ciągnikiem rolniczym zetor przewoził na przyczepie baloty.

Gdy zjeżdżał ze wzniesienia pojazd przewrócił się, a 71- letni traktorzysta z obrażeniami ciała trafił do szpitala gdzie następnego dnia niestety zmarł. Obecnie przyczyny i okoliczności tego zdarzenia są wyjaśniane w trakcie prowadzonego przez prokuratora śledztwa.

Wraz z policjantami apelujemy o rozwagę podczas wykonywania prac polowych.

- Pamiętajmy, że obsługa maszyn rolniczych wymaga dużego doświadczenia, rozwagi i ostrożności. Aby nie dochodziło tragicznych w skutkach zdarzeń, pamiętajmy o zasadach bezpieczeństwa. Szczególną uwagę należy zwrócić na dzieci, które często bawią się na podwórku przy znajdujących się tam maszynach rolniczych. Pamiętajmy, aby urządzenia były odpowiednio zabezpieczone i unieruchomione. Nigdy nie zostawiajmy małych dzieci bez opieki! Chwila naszej nieuwagi może doprowadzić do tragedii – apeluje aspirant sztabowy Katarzyna Grela z Komendy Powiatowej Policji w Wieluniu.

(rpf) Źródło: KPP Wieluń

chat-icon 0

REKLAMA

Polecane

Komentarze (0)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


REKLAMA

Zobacz więcej

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA